2023 seçimleri yaklaşıyor. Büyük ihtimalle Mayıs ayı içerisinde yapılacak seçimler için bugün bomba etkisi yaratacak bir iddia gündeme geldi. Söylentilere göre Eskişehir’de Cumhur İttifakına bağlı siyasi partiler ortak adaylarla seçime girecekler. Asıl bomba ise Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici sürprizi. İddialara göre 56 yaşındaki Genel Başkan 2023 seçimlerinde Eskişehir’de Cumhur İttifakı birinci sıra milletvekili adayı olarak gösterilecek. 

Seçimlere kısa bir süre kala daha çok iddialar gündeme gelecek olsa da Mustafa Destici’nin Eskişehir’den milletvekili adayı olarak gösterilmesi kimselere sürpriz olmaz şeklinde yorumlanıyor. Son zamanlarda Mustafa Destici’nin son zamanlarda sık sık Eskişehir’e gelmesi de bu iddiaların güçlenmesine neden oluyor.

Eskişehir'de bir mahallenin daha su sorunu çözüldü! Eskişehir'de bir mahallenin daha su sorunu çözüldü!

Konu ile ilgili ilk açıklama da Büyük Birlik Partisi MKYK Üyesi Ahmet Ulupınar’dan geldi. Akif Yer’in sorusunu yanıtlayan Ulupınar, “Evet bu konuda bir yalanlama gelmedi ama doğrulama da gelmedi. Sayın Genel Başkanın seçim bölgesi Ankara. Bu konu ile ilgili genel başkanımız bir yorum arz etmedi. Artık hangi çevreleri rahatsız ettiyse Eskişehir’de sanırım sıklıkla konuşuluyor. Biz sayın genel başkanın ağzından böyle bir konu işitmedik” dedi.