Eskişehir’de uzun yıllardır klasik giyim sektöründe çalışan Abdullah Gökşin şu ifadeleri kullandı;

Öğretmenler beyaz önlük değil gıda ve giyim yardımı bekliyor! Öğretmenler beyaz önlük değil gıda ve giyim yardımı bekliyor!

“Vatandaşlarımız düğünlerde yakaları aksesuarlı olan modelleri tercih ediyorlar. Takım elbise alanların yüzde 90’ı siyah damatlık almayı tercih ediyor. Çünkü siyah renk, gelinliğin yanında daha şık duruyor ve daha sonrası için de kullanılabilir yakalara sahiptir. Diğer renklerin kumaş türleri farklı olduğu için gündelik kullanımı daha zor, o yüzden de en güzel siyahtır. İnsanların tercihi de bu yönde.

Gündelik giyimde de genç grup özellikle kombin modelleri tercih ediyor. Alt kısmı ve üstü kısmı farklı grupları tercih ediyor. Bunların içerisinde yelekli ve yeleksiz olan gruplarımız var, müşterilerimiz yeleği sevdiği için o modelleri tercih ediyor. Büyük gruplarda da komple takım setlerimiz var. Onların fiyatları da şu an için makul seviyelerde bir insan yani 2 bin liraya da 3 bin liraya komple ayakkabısına kadar giyinebilir. Satışlarda azalma veya çoğalma durumu söz konusu değil. Düğün olduğu sürece işlerimiz oluyor. Çok şükür diyelim”