Özellikle Kurban Bayramı sonrası düğünlerin artmasıyla birlikte çiçekçi esnafı hafta sonları dahil olmak üzere iş temposunun arttığını belirtiyor. Gelin arabası süsleme talebi ise özellikle çiçekli süslemelere yoğunlaşıyor.

Çiçekçi esnafı Nurgül Uzunharman, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: "Bayramdan sonra düğünlerde işlerimizde artış oldu, ancak beklediğimiz yüzde 300 artış olmadı. Yoğunluk şimdiden başladı ve tatilden dönenlerle birlikte işlerimizin daha da yoğunlaşmasını bekliyoruz. Vatandaşlar genellikle gelin arabası süslemelerine büyük ilgi gösteriyor. Düğün, özel bir gün olduğu için en iyisini ve en güzelini istiyorlar. Gelin arabası süsleme maliyetleri ortalama olarak 2 bin lira civarında seyrediyor."

10 soruda 2024-YKS tercihleri! Tarih belli oldu, bu yıl ilk kez açılan bölümler hangileri? 10 soruda 2024-YKS tercihleri! Tarih belli oldu, bu yıl ilk kez açılan bölümler hangileri?

Düğünlerdeki süsleme tercihlerinin çeşitliliğine de değinen Uzunharman, "Fiyatlar gelin arabasının süslemesine göre değişiyor. Basit süslemeler bin 500 liradan başlarken, daha detaylı ve gösterişli süslemeler 5 bin liraya kadar çıkabiliyor" şeklinde konuştu.