Stant ve spor etkinlikleri ile konserlerin de yer aldığı Spor Festivali güzel bir havada yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı’nda sabah saatlerinde başlayan festivale 7’den 70’e her yaştan binlerce sporcu ve sporsever akın etti. Gün boyu stant etkinliklerinin de gerçekleştirildiği Decathlon Spor Festivali’nde yapılan egzersizler yoğun ilgi gördü. Festivalle birlikte Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı da dev bir açık hava spor alanına dönüştü.

Festivalin en renkli anlarından biri olan Çocuk Koşusu da keyifli anlara sahne oldu. Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı içerisinde belirlenen güzergâhta düzenlenen koşuda minikler, dereceye girmek için ailelerinin de büyük desteği ile başarılı bir performansa imza attılar. Stantlarda ve etkinlik alanında düzenlenen ebeveyn çocuk katılımlı atölyeler ve oyunlar da büyük ilgi gördü.

İlerleyen yıllarda ayakkabı tamir edecek insan bulamayacağız! İlerleyen yıllarda ayakkabı tamir edecek insan bulamayacağız!

Dev organizasyonun ikinci gününde 2 bin 500’den fazla sporcu ve sporseverin katılacağı “4. Uluslararası Eskişehir Yarı Maratonu” gerçekleştirilecek. 13 Ağustos Pazar günü Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı’nda saat 08.00’de 21K koşusu, 08.15’te ise 10K yarışı start alacak.