Anadolu Üniversitesi öğrencilerini üzecek haber; Bir zam daha geldi! Anadolu Üniversitesi öğrencilerini üzecek haber; Bir zam daha geldi!

Eskişehir’de spor eğitmeni Gamze Cesur Hoşnudiye Mahallesi'nde yolda arkadaşı ile yürüdüğü esnada eski erkek arkadaşı Fatih Durmaz tarafından bıçaklanmıştı. 15 bıçak darbesiyle yaralanan Gamze daha sonra 112 Acil Servis Ekipleri tarafından hastaneye kaldırılmıştı. Gamze cesur hastanede el ve parmaklarını kullanamadığı için 2 kez ameliyat edildi.

Saldırgan Fatih Durmaz çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliği tarafından ‘Kasten öldürmeye teşebbüs’ suçu çerçevesinde tutuklanmıştı. Zanlı hakkında 7 sayfalık iddianame hazırlandı. Eski sevgilisine dehşet dolu anlar yaşatan Fatih Durmaz için savcılık 14 yıldan 25 yıla kadar hapis cezası talep etti. İddianame de tutuklu sanığın daha önce de evli olduğu 2 farklı kadına şiddet uyguladığı da kaydedildi.

Eskişehir Asliye Ceza Mahkemesi'nde eski eşlerine yönelik, 'Eşe karşı kasten yaralama', 'Hakaret', 'Cinsel taciz', 'Tehdit', 'Konut dokunulmazlığını ihlal', 'Kişilerin huzur ve sükununu bozma', 'Trafik güvenliğini tehlikeye sokma' suçlarından 15 ayrı davası bulunan şüpheli Fatih D.’nin suç işlemeye yatkın hallerinin de altı çizilirken, "Şüpheli Fatih'in eşlerine ve birlikte yaşadığı kadınlara yönelik süreklilik arz eder şekilde, şiddet, tehdit, fiziki darp, yaralama, hakaret, alıkoyma, huzur bozma gibi suç teşkil eden birçok eylemlerde bulunduğu, bu değerlendirmeler ışığında şüphelinin, kadınlara ve diğer bireylere karşı şiddet uygulamaya meyilli olduğu, eşleri dahil olmak üzere kadınlara ve diğer bireylere yönelik şiddet içeren eylemlerde bulunduğu sırada ortaya koyduğu kast ve saiki, bu eylem ve suçları işlediği sırada eylemlerini devam ettirerek sürekli hale getirmesi, eylemlerini ve uyguladığı şiddetin derecesini artırması aile içi ve kadınlara yönelik şiddet eylemleri itibarıyla toplum ve kamuoyunda farkındalık oluşturulmasına, bu suç konularının öneminden sürekli bahsedilmesine rağmen şüphelinin suç işlemeye yatkın bir kişi olduğu anlaşılmıştır” ifadeleri kullanıldı.