Kısa adı ESOK olan Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü’nün 2010 yılından bu yana organize ettiği ve 6 yıl FIA Avrupa Ralli Kupası’na dahil olarak gerçekleştirilen ETİ ESOK Rally, bu yıl 23-25 Haziran tarihlerinde Eskişehir’de düzenleniyor. Shell Helix 2022 Türkiye Ralli Şampiyonası üçüncü ayağı olan organizasyon, aynı zamanda Türkiye Historic Ralli Şampiyonası ile Oğuz Gürsel TOSFED Ralli Kupası’na da puan verecek. ETİ ana sponsorluğunda, ICRYPEX, Shell Helix, Spor Toto, Evofone, KYK Yapı Kimyasalları, Mantotherm, Banaz Otomotiv, Sancaklı Metal Yapı, Espark, Eskişehir Valiliği, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Odunpazarı Belediyesi, Tepebaşı Belediyesi ve Eskişehir Ticaret Odası katkılarıyla düzenlenen ETİ ESOK Rally toplam uzunluğu 381 kilometre olan asfalt zeminli parkurda 8 özel etaptan oluşacak.

Serenomik startı 23 Haziran 2022 Perşembe günü saat 20.30’da Odunpazarı Evleri meydanında yapılacak olan ETİ ESOK Rally’nin ilk günü 24 Haziran Cuma günü saat 10.00’da Eskişehir Atatürk Stadyumu’nda yer alan Servis Park’tan başlayacak. Rallinin ilk günü, 4 özel etabın geçilmesinin ardından saat 16.32’da yine Servis Park’ta son bulacak.

Rallinin ikinci günü ise 25 Haziran Cumartesi günü saat 10.00’da başlayarak 4 özel etabın ardından saat 16.42’den itibaren ESPARK önündeki finiş seremonisi ve ödül töreni ile tamamlanmış olacak.

Filenin Sultanları Kanada'ya mağlup oldu Filenin Sultanları Kanada'ya mağlup oldu

Öte yandan dün toplantı yapan Eskişehir Otomobil sporları il temsilcisi Nevzat Aslan ve Yarışma direktörü Serdar Yağız yarış hakkında bilgiler vererek Eskişehirlilere bu zorlu yarışa davet etti. 

Yarışta Eskişehir’i temsil edecek olan Evren Olcay ve co-pilotu Yenal Kaya ilk yarışlarında ilimizi en iyi şekilde temsil ederek başarılı olmayı hedefliyor.