3 Haziran Dünya Bisiklet Günü dolayısıyla Tepebaşı Belediyesi'nin düzenlediği bisiklet turu etkinliğine katılan bisikletçiler arasında Mustafa Rahmi Erçetin, omuzunda kedisi 'Silvia' ile büyük ilgi gördü.

Eskişehir'de Vefat Eden Polis Memurunun Cenazesi Adana'ya Yolcu Edildi Eskişehir'de Vefat Eden Polis Memurunun Cenazesi Adana'ya Yolcu Edildi

Tepebaşı Belediyesi, özel günlerde düzenlediği etkinliklerle dikkat çekiyor. Bu kapsamda gerçekleştirilen bisiklet turu etkinliği, katılımcılarıyla renkli görüntülere sahne oldu. Tur, Tepebaşı Belediyesi Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı'ndan başlayıp kent içinde bir tur atılarak farkındalık oluşturmayı amaçladı. Katılımcılar etkinlik sonrasında memnuniyetlerini dile getirerek Tepebaşı Belediyesi'ne teşekkür etti.

Etkinliğe katılan Mustafa Rahmi Erçetin adlı vatandaş, kedisi Silvia ile birlikte Türkiye'yi gezip bisiklet turlarına katıldıklarını belirtti. Erçetin, Dünya Bisiklet Günü'nün önemine vurgu yaparak bisikletin sağlık ve güzellik olduğunu, ulaşımda bisiklet kullanımının teşvik edilmesi gerektiğini ifade etti. Özellikle kedisiyle birlikte seyahat ettiğini ve onun da gezgin bir ruha sahip olduğunu dile getirdi.

Diğer bir katılımcı olan emekli öğretmen Abdülkadir Orak, böyle etkinliklere katılmaktan keyif aldığını ve bisikletin mükemmel bir spor aracı olduğunu belirtti. Orak, herkesi bisiklete binmeye davet etti.

Türkiye Bisiklet Federasyonu Eskişehir İl Temsilcisi Özlem Sakarya da bisiklet kullanımının sağlık ve ekonomi açısından önemine dikkat çekti. Sakarya, kilo alma sorununa çözüm olarak bisiklet kullanımını önerdi ve bisikletin mutluluk kaynağı olduğunu vurguladı.

Etkinlikte katılımcılar ayrıca kentte hizmet veren paylaşımlı elektrikli bisiklet sistemi Tripy'leri deneyimledi. Toplamda 35 kişi bisikletleriyle kent turu yaparak etkinliği tamamladı.