Berkin Abbas isimli vatandaş, “Eskişehir’de 30 Ağustos’u yaşamak çok farklı. Eskişehir’in kendi kültürü, insanların hareketliliği ve genç dinamizmin olması şehirde çok etkili. Diğer şehirlerden çok farklı. Mutluyuz, heyecanlıyız. Espark gibi merkezi bir yerde kutlamanın coşkusu da başka tabii ki. Mustafa Kemal Atatürk’ün en sevdiğim ‘Savaş, harp, zaruri olmadıkça bir cinayettir’ sözünü yazdım. Üzerine çok düşünülmesi gerekilen ve Mustafa Kemal’in başlattığı bundan yüzlerce yıllar sonra sürecek bir mücadeleyi ortaya koyan bir söz. İnsanlık ve medeniyet mücadelesi. Çok büyük bir önder. Eskişehir’de elimizden geldiğince sahip çıkmaya çalışıyoruz” dedi.

Suzan Kuru, çok duygulu anlar yaşadığını belirterek, Atatürk sevgisinden bahsetti. Atatürk’ün sevdiği sözü hatıra defterine yazdığını aktaran Kuru, şöyle konuştu:

“O kadar yoğun duygular yaşadım ki anlatamam. Bugünlere çok zor gelindi. Onun bizler farkındayız da inşallah herkes fark eder. Çok duygusal günler yaşıyoruz. Şimdi Zafer Haftasına girdik. Çok heyecanlıyım, duygusalım. Bu hafta da çok yoğun bir hafta. İnşallah güzel günler gelecek umudundayım. Atatürk her zaman kalbimizde, onu yaşatmaya çalışıyoruz. Onun yolundan yürüyoruz. Onun sayesinde güzel günlere ulaşacağız. Herkesi aynı düşüncelere davet ediyorum. Mustafa Kemal Atatürk’ün o kadar çok güzel sözleri var ki, benim için en güzeli Ne Mutlu Türk’üm Diyene. Başta Atatürk olmak üzere, tüm silah arkadaşları hepsi nurlar içinde yatsınlar. Işıklar içinde uyusunlar.

Eskişehir Şeker Fabrikası nakliyecileri isyan etti! Eskişehir Şeker Fabrikası nakliyecileri isyan etti!

16 yaşındaki basketbol takımı oyuncusu Bilge Nurlu ise “Öncelikle Ata’ma bize bu sporu özgürce yapmaya imkan sağladığı için çok teşekkür etmek istiyorum. Takım olarak hep onun izinden gideceğiz. Maçları da elimizden geldiği kadar da iyi oynayacağız. 30 Ağustos’tan dolayı kendimi çok özgür hissediyorum. Ülkem için çok mutlu hissediyorum. Bence bu etkinliği yapmak çok mantıklı. İnsanlar bilinçleniyor. Çünkü bir şeylerin farkında olmayan çok fazla insan var. En azından 30 Ağustos’un nasıl anlamı olduğunu öğrensinler. Atatürk’ü çok seviyorum. Şu an burada olmamızın tek sebebi kendisi. Ona çok teşekkür ediyorum. Hatıra defterine Ata’m izindeyiz yazdım. Altına da Türk Bayrağı ve ağaç çizdim” diye konuştu.