İstanbul’da 250 gram olarak üretilen bir adet normal ekmek 3 liradan satılıyor. Ankara’da 250 gram olarak üretilen bir adet normal ekmek 3 liradan satılıyor. Eskişehir’de de halk ekmek 3 lira. Ancak Eskişehir’de üretilen ekmekler 50 gram daha az. Yani 200 gram olarak üretiliyor.

Berfu ve Eser Yenenler çifti deprem nedeniyle Eskişehir gösterisini iptal etti Berfu ve Eser Yenenler çifti deprem nedeniyle Eskişehir gösterisini iptal etti

İstanbul da Ankara da CHP’li Büyükşehir Belediyeleri tarafından yönetiliyor. Peki Yılmaz Büyükerşen’in Eskişehir’in de neden daha az gramajlı ekmeğe 3 lira ödeniyor. CHP’li belediyeler halk ekmeği 3 liraya satıyor imajı güzel olsa da gramaj oyunu Eskişehir halkını üzüyor. Eskişehirli vatandaşlar da İstanbul ve Ankara’da olduğu gibi 250 gram halk ekmeğe 3 lira ödemek istiyor. 

Konu ile ilgili görüşlerini ifade eden bir vatandaş şu ifadeleri kullandı;

“Ankara ve İstanbul’da halk ekmeğin kilogram fiyatı 12 lira. Ancak Eskişehir’de halk ekmeğin kilogram fiyatı 15 lira. Un fiyatları Ankara ve İstanbul’da daha mı ucuz. Hayır. Yılmaz Büyükerşen neden böyle yapıyor. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ya ekmeğin gramajını 250 grama yükseltsin, ya da 200 gram olarak üretip satış fiyatını 2 lira 40 kuruş olarak belirlesin. CHP’li belediyeler arasında ayrımcılık olmasın.”