Eskişehir İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince gerçekleştirilen iki ayrı operasyonda toplam değeri 115 bin TL olan 156 şişe kaçak alkol ele geçirildi.

Eskişehir İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonlarda, Odunpazarı ilçesindeki bir şahsın kaçak yollardan temin ettiği alkol ürünlerini satarak haksız kazanç elde ettiği yönünde bilgi alındı. Adli makamlardan alınan arama kararlarıyla şahısların ikametgah ve iş yerlerinde gerçekleştirilen aramalarda, piyasa değeri 35 bin TL olan 48 şişe kaçak alkol ele geçirilerek el konuldu.

Eskişehir Jandarma Ekipleri 51 Okul Servis Aracını Denetledi! Eskişehir Jandarma Ekipleri 51 Okul Servis Aracını Denetledi!

Ayrıca, yine Eskişehir İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan bir diğer operasyonda da, Odunpazarı ilçesindeki bir şahsın kaçak yollardan temin ettiği alkol ürünlerini satma faaliyetinde bulunduğu bilgisi alındı. Yapılan aramalarda, piyasa değeri 80 bin TL olan 108 şişe kaçak alkol ele geçirilerek el konuldu.

Kaçak Alkol Üretimi

Her iki operasyon sonucunda şahıslar hakkında adli işlem başlatıldı.