Domates fiyatları önceki yıllara göre pahalı bir şekilde seyrediyor. Normalde Ağustos ayında Eskişehirli vatandaşlar domatesi 2-3 lira gibi ücretlerden alıyordu. Ancak maliyet artışları pazarcı esnafının da belini büküyor. ‘Tarladan bedava bile alsak tezgaha gelene kadar maliyeti 8-9 lirayı buluyor’ diyen esnaflar fiyatların artmasının gerekçesini akaryakıt ve personel maliyetlerinin artışına bağlamıştı.

Murat Özcan: "Odunpazarı Belediyesi temizlik konusunda sınıfta kalmıştır" Murat Özcan: "Odunpazarı Belediyesi temizlik konusunda sınıfta kalmıştır"

Eskişehir’de semt pazarlarında domates fiyatları 10 liradan satılıyor. Zincir marketlerde ise 20 liranın altında domates bulmak neredeyse imkansız. Pazar alanında domatesin satış fiyatını görenler ise ikiye bölündü. 10 liralık ücrete bazı vatandaşlar pahalı derken bazıları ise ucuz yorumunu yaptı. Zincir marketlere göre ucuz söyleyen bazı vatandaşlar 10 liralık domateslere yoğun ilgi gösterdi. Ağustos ayında domatesin en fazla 5 lira olması gerektiğini söyleyen vatandaşlar ise 10 liralık ücreti pahalı buldu.