Sürekli evde kalmanın stresi ve yalnızlığını kahvelerle gidermeye çalışan vatandaşların tüketmeyi çok sevdiği kahve fiyatı ile cep yakıyor. Kahvenin fiyatı son 2 yılda 3 buçuk kat arttı.

Önemli uyarı geldi; Eskişehir’de kuvvetli sağanak yağış bekleniyor! Önemli uyarı geldi; Eskişehir’de kuvvetli sağanak yağış bekleniyor!

Konu ile ile ilgili görüşlerini ifade eden bir esnaf, “Kahve fiyatları, ne dolar ne euro, ne de altın, misliyle hepsini geçti. Bunun sebebi de küresel çapta üretim azlığı. Kahveler, Endonezya, Brezilya gibi ülkelerden geliyor. Üretim dünya çapında az olunca fiyatlar otomatik olarak etkilendi. 2 yıl önce 80 lira olan kahve bu sene 280 lira oldu. Kahve tüketimi zaten gittikçe artmaya başladı. Yeni neslin hepsi siyah çayı tüketmekten yavaş yavaş uzaklaşıyor. Kafein miktarı yüksek olduğu için, sabah kalktıklarında kahve içiyorlar. Tüketim arttıkça da fiyatlar attı. Bir ağız tadımız vardı, 40 yıl hatırımız vardı. Maalesef 40 yıl hatır yavaş yavaş ortadan kaybolmaya başladı diyebiliriz. Fiyat artışından biz de memnun değiliz. Keşke 150-200 lira olsa da insanlar günde 3-4 fincan kahve içebilse. Vatandaşlar 250 gram alacağına 100 gram almaya başladılar.” cümlelerini kullandı.

WhatsApp Image 2023-05-01 at 23.25.39