İYİ Parti’den istifa eden Şenel Altun şu yazılı açıklamayı yaptı;

"Mensubu bulunduğum ve bulunmaktan gurur duyduğum İYİ Parti'nin kuruluş öncesinde ve kuruluş sırasında, Sayın Genel Başkanım Meral Akşener hanımefendi ile birlikte Türkiye genelinde Edirne'den Ahlat, Muş, Bitlis'e, Kastamonu'dan Mersin, Adana illeri ve arasında kalan en az 30-35 il ve ilçeleri vs. dolaştık.

Eskişehirli kuruyemişçileri bayram hazırlıkları başladı Eskişehirli kuruyemişçileri bayram hazırlıkları başladı

Partimizin, ülkemizin geleceği için kurulması gerekliliğine canı gönülden inandım ve bu nedenle şehrimizde kurucu il başkan yardımcısı olarak görev aldım. Gece gündüz hep birlikte çalıştık. Ayrıca 2018 yılında ise milletvekili aday adayı oldum. Bu çalışmaların neticesinde yeni kurulmuş bir parti olmasına rağmen partimiz bir milletvekili çıkarmıştır. Daha sonra yapılan yerel seçimlerde Eskişehir Tepebaşı bölgesinde belediyemizin belediye meclis üyesi adayı olarak 19. Sıradan listeye girdim ve seçildim. Partimiz Tepebaşı Belediyesi seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile ittifak yapmıştı. Ben, daha önceden 2009-2014 yılları arasında MHP Tepebaşı Belediyesi Meclis üyeliği yapmıştım. 2015 yılında genel seçimlerde MHP 3.sıra milletvekili adayı olmuştum. Ayrıca hem mesleğim (Hacettepe Üniv. Jeoloji Yük. Müh.) hem de siyasi tecrübem olarak meclis üyeliğinin görevlerini ve hizmet alanlarını gayet iyi bilmekteyim. Bundan dolayı belediyemizde part time ve halkımıza hizmet etmek için çok gayret ettim ve çalıştım.

Partimizin il ve ilçe teşkilatımıza zaman zaman beni de siyasi çalışmalara ve etkinliklere çağırmalarını haber vermelerini defalarca söyledim. Ama maalesef il ve ilçe teşkilatlarımızın siyasi çalışmalarını bilmemelerinin nedenini bilmiyorum, her nedense beni yanlarında bulundurmak istemediler ve çağırmadılar. (Örneğin: benim kayıtlı olduğum ikamet ettiğim Sakintepe mahallesine geldiler bana haber bile vermediler. Bana mahalle muhtarı iyi parti görevlilerin ziyarete geleceğini söyledi ve beni davet etti. Ben de muhtarın bu daveti üzerine gittim ve çalışmaya katıldım.)

Ben kişisel olarak haber aldığım her siyasi çalışmaya katılıp partimi temsil etmeye çalıştım. Partideki siyasi çalışmalara davet edilmediğim için partimin teşkilatının artık benim çalışmalarıma ihtiyacı olmadığının en son örneği de yapılan il seçiminde gördüm. Sadece üst kurul delegesi olmayı talep ettim. Maalesef bu da gerçekleşmedi. Ben Eskişehir il merkezinde Tepebaşı ilçesi tek meclis üyesiyim. Bir tane meclis üyesine üst kurul delegeliği için yer bulamadılar. Demek ki partimizin il ve ilçe teşkilatları beni bu göreve uygun görmemişler. Bu nedenlerle çok sevdiğim, kuruluşundan önce ve kuruluş aşamasında emeğimi verdiğim partimden ayrılıyorum. Hizmet etmek için çalışma ortamı kalmadığından üzülerek istifa ediyorum.”