Tatil dönemine girilmesiyle birlikte öğrenci kenti olarak bilinen Eskişehir’de de kırtasiyecilerin satışları büyük oranda azaldı. Tatil zamanında sadece kurumsal firmalara ofis malzemeleri satan ve kurum sınavlarına girecek vatandaşların alışveriş yaptığını söyleyen kırtasiyeciler işlerinin okul dönemine göre büyük oran düştüğünü ifade etti.

Eskişehir’de yıllardır kırtasiyecilik yapan Serkan Zeren, işlerinin yüzde 80 oranında düştüğünü aktardı ve şunları söyledi:

Eskişehir'de yurt çalışanına saldırı; Önce küfür sonra yumruk iddiası! Eskişehir'de yurt çalışanına saldırı; Önce küfür sonra yumruk iddiası!

“Okulların kapalı dönemi olduğu için kurumsal firmalara ve yaz döneminde sınava girecek öğrencilere ürün satıyoruz. Kırtasiye ürünlerinde satış yavaş ilerliyor ama kurumsal firmalara satışlar devam ediyor. Ofis kırtasiye ürünleri bu dönemde satılıyor. Liselerde ve ortaokullarda son sınıfta okuyan öğrenciler de kitap, defter, kalem gibi ihtiyaçlarını alıyorlar. Normal okul zamanına göre işlerimiz yüzde 80 azaldı. Çünkü öğrenciler tatilde, herkes dinleniyor. Bizim işimiz öğrenci olduğu zaman yoğun oluyor. Eskişehir öğrenci kenti dolayısıyla öğrenci olmadığı zaman işlerimiz büyük oranda yavaşlıyor. KPSS, DGS ve diğer kurum sınavlarına girecek öğrenciler alışveriş yapıyor. Eylül ayında okulların açılmasıyla işlerimizin yine artacağını umuyoruz.”