ESKİŞEHİR’DE KÜÇÜK ESNAFTA 'SEZON SONU İNDİRİMİ' BAŞLADI

Mart ayının ortalarına geldiğimiz şu günlerde esnafta yaz sezonu hazırlıkları başladı. Yaklaşan yaz aylarına girerken ellerindeki kışlık ürünleri bitirmek isteyen giyim esnafı, sezon sonu indirimleri yaptı. Kışlık mont ve kazaklarda yüzde 40’a varan indirimler yapan esnaf, yaz sezonu ürünlerini getirmek için hazırlık yapıyor. Vatandaşın da işine yarayacak olan indirimler, gün geçtikçe esnaflar arasında yaygınlaşıyor.

“YAKLAŞIK YÜZDE 30-40 KADAR İNDİRİM YAPTIK”

Eskişehir’de uzun yıllardır giyim sektöründe hizmet veren 32 yaşında Fırat Kerenciler, kışlık ürünleri bitirmek için sezon sonu indirimi yaptıklarını söyledi. Birçok üründe yüzde 30-40 civarında indirim yaptıklarını belirten Kerenciler, şu ifadeleri kullandı:

Porsuk Çayı köprüsünde yer alan heykelin kovası çöplüğe döndü Porsuk Çayı köprüsünde yer alan heykelin kovası çöplüğe döndü

“Her yıl olduğu gibi Mart ayının ortalarından itibaren kış sezonunu bitirmeye başlıyoruz. Kışlık ürünlerin elimizde kalmaması için kampanya yapıyoruz. Birçok üründe indirim yapıp elimizdeki ürünleri bitirmeye çalışıyoruz. Vatandaşa da faydası oluyor. Kâr oranımızı düşürüyoruz. Ürünlerde yaklaşık yüzde 30-40 kadar indirim yaptık. Sezon sonunda para kazanmak amacıyla değil eldeki ürünü bitirmeye yönelik hareket ediyoruz. İndirim miktarı en yüksek mont grubunda oluyor. Kış başında 450 liraya sattığımız montları 300 liraya, 350 liraya sattığımız ürünleri 200 liraya, 250 liraya sattığımız ürünleri 150 liraya düşürdük. Kazak grubunda 150 liraya satılan ürünler 100 liraya düştü. Önümüzdeki kış yeni sezon ürünlerini satabilmek için bu yıl elimizde olanı uygun fiyata satmayı deniyoruz. Vatandaşın da işine geliyor bu durum.”

ESKİŞEHİR HABER  İLE İLGİLİ DİĞER İÇERİKLERİMİZE GÖZ ATIN.
BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ
YOUTUBE -> Eskişehir Haber
FACEBOOK -> Eskişehir Haber
INSTAGRAM -> Eskişehir Haber
TWITTER -> Eskişehir Haber