Eskişehir’de anne ve babası cezaevinde olan 6 yaşındaki Elif Nur Titfik akrabalarının yanında yaşıyordu. Talihsiz çocuk aç bırakıldığı için vefat etmişti. Fevzi Çakmak Mahallesinde yaşanan olay sonucu vefat eden küçük kızın halası Deniz Tiftik, amcası Sezer Tiftik ve babaannesi Cihangir Kurumlu hakkında 16'şar yıl hapis cezası istemi ile iddianame hazırlandı. İddianame Eskişehir 4'ncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Eskişehirli emlakçılar son günlerde en çok bu soruyu duyuyor! Eskişehirli emlakçılar son günlerde en çok bu soruyu duyuyor!

Savcılık tarafından hazırlanan iddianamede, "Elif Nur Tiftik ve mağdurlar M. ve Y.'nin bakımını üstlendikleri, hatta bakımları nedeniyle sosyal yardım aldıkları, ancak maktul ve mağdurların insani şartlarda ve insani koşullarda yaşamadıkları, çatı arasında, soğuk bir ortamda, eşyasız çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimine uygun olmayan koşullarda yaşadıkları, ayrıca odadan ayrılmalarına engel olacak şekilde kapıya çan bağlamak suretiyle kapının açılmasından şüphelilerin haberdar oldukları mağdur çocukların ve maktulün günlerce ve hatta haftalarca herhangi bir besin maddesi yemeden çatı arasında kaldıkları tespit edildi.

Şüphelilerin çocukların durumuna aldırış etmeyen yaşantılarına devam ettikleri, kendileri uygun ortamda ve yeterli beslenme imkanı bulmuş iken maktul ve mağdurları bu imkanlardan bilerek mahrum ettikleri, işledikleri suç nedeniyle şüphelilerin kanunda öngörülen cezanın en üst sınırından cezalandırılmaları gerektiği, yine şüphelilerin maktulün kardeşleri mağdurlara karşı ise çocuğa eziyet suçlarını işlediklerine ilişkin haklarında kamu davası açmaya yeterlilikte delil ve kanaat oluştuğu görülmüştür.” denildi.