Yeni Memleket Partisi Eskişehir İl Başkanı Burak Aydilek, yaptığı açıklamada, “Biz Memleket Partisi olarak Cumhuriyet tarihinde bir ilki gerçekleştirdik” dedi.

Aydilek, “Biz Memleket Partisi olarak Cumhuriyet tarihinde bir ilki gerçekleştirdik. Genel başkanımız Sayın Muharrem İnce’nin kararıyla değil, MYK, PM veya delegenin kararıyla değil, doğrudan parti üyelerinin önüne sandık koyarak Cumhurbaşkanı adayımızı belirledik. Memleket Partimizin tüzüğüne göre genel başkanı ve Cumhurbaşkanı adayını üyeler seçiyor. İşte bu yüzden dün biz bir demokrasi şöleni yaptık. Türkiye’nin dört bir köşesinde partililerimiz ve üyelerimiz Cumhurbaşkanı adayını sandığa giderek belirledi. Tüzüğümüze göre Cumhurbaşkanı adayı olmak bütün üyelerimize açıktı ve bizde tüzüğümüzün gereğini yaptık. Ülkemizde demokrasi istiyoruz, katılımcılık istiyoruz, rekabete açık bir memleket istiyoruz. Genel başkanımız Muharrem İnce hiç kimsenin önünü kesmedi. Türkiye’de demokrasi isterken parti içindeki demokrasiyi de yüceltti. Bu demokrasi geleneğini bu çağdaş düşünceyi bizler de yaşatacağız söz veriyoruz. Partimiz 17 Mayıs 2021’de kurulmasına rağmen çığ gibi büyüyor” diye konuştu.

Yaşlılar haftasında jandarma ekiplerinden huzur evlerine ziyaret Yaşlılar haftasında jandarma ekiplerinden huzur evlerine ziyaret