Düğün sezonu geldi ancak mobilyacılar bekledikleri satışları hâlâ yapamadı. Hareketlilik umut eden mobilyacı esnafı pandemi sonrası yavaşlayan satışların normale dönmediğini söyledi. 

İkinci el otomobil piyasası kötüye gidiyor; Piyasa oldukça durgun! İkinci el otomobil piyasası kötüye gidiyor; Piyasa oldukça durgun!

Eskiden bu zamanlarda sipariş yetiştiremediklerini söyleyen Eskişehirli mobilyacı Ayten Güngören, “Yeni yuva kuran çiftler haliyle masraftan kaçınıyor. Ancak sezon gelmesine rağmen sektörde hâlâ hareketlilik yok. Günü gününü tutmuyor. Bir gün bakıyorsunuz çok yoğun oluyor, öteki gün ise kimse olmuyor. Normalde böyle değildi, bu aylarda işler durgun olmazdı. Pandemi sonrasında biraz böyle oldu. Günümüzü kurtarıyoruz ama işler eskisi gibi değil. Fiyatların yükselişi de ister istemez işleri etkiliyor. Paketlerimizin fiyatı içeriğine gelecek olursak; 55 bin liradan başlıyor, yukarısına doğru pek sınır yok. 65 bin liraya orta kalitede diyebileceğimiz ideal bir düğün paketi almak mümkün. Yatak odası, koltuk takımı ve yemek odası olmak üzere üçlü bir paket” dedi.