Eskişehir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Murat Özcan verdiği bir röportajda, “Muttalip’te yurt yapmak istedik, 5 yıl mahkemeler ile uğraştık. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi öğrenci yurdu yapılmasın diye mahkemeye verdi. Ancak mahkemeyi kazandık ve yurdu inşa ettik. Şimdi belediye hangi gerekçe ile bir öğrenci yurdunun yapımını engellemek ister? Belediyenin açtığı dava yüzünden yurdun yapımı 4-5 yıl gecikti. Bunun vicdani hesabını nasıl verecekler? Şimdi soruyorum kamuoyu vicdanına: Kim kimi engelliyor?” ifadelerini kullanmıştı.

Vergisiz cep telefonu almak isteyen gençler bu habere dikkat! Vergisiz cep telefonu almak isteyen gençler bu habere dikkat!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi CHP meclis üyesi Mustafa Önder bu açıklamalara yanıt geldi;

“Biz Muttalip Bölgesinde yapılan öğrenci yurduna değil, yapıldığı yere karşıyız. Şehirden çok kopuk bir alana yapıldığı için alt yapı ve üst yapı konusunda ekstra harcamalar yapılması gerekiyor. Şu anda burada kalan öğrenciler ulaşım konusunda büyük güçlükler yaşıyorlar. Yoksa şehrimizdeki üniversite öğrencileri için, gençler ve çocuklar için bunca hizmeti, hayata geçirmiş bunca projesi olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in ve Büyükşehir Belediyemizin "öğrenci yurtlarına karşı" olması gibi bir şey asla düşünülemez.”