Osman Mandacı: "Eskişehir’de belediyecilik anlamında bir değişime ihtiyaç var" Osman Mandacı: "Eskişehir’de belediyecilik anlamında bir değişime ihtiyaç var"

Tercih sonuçlarını öğrenen öğrenciler, eğitim görecekleri Eskişehir'de KYK yurt, burs ve kredi başvurusunun ne zaman yapılacağını merak ediyor?

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 2023- YKS yerleştirme sonuçlarıyla ilgili, "Sevgili gençler, YKS 2023 yerleştirme sonuçlarınız hayırlı olsun. Türkiye'nin dört bir yanındaki GSB yurtlarımız, gençlik merkezlerimiz, genç ofislerimiz ve spor tesislerimizle yanınızdayız" açıklamasında bulundu.

2023 yılında KYK başvuruları YKS ilk yerleştirme işleminin sonuçlarının açıklanmasının ardından yine Ağustos ayının son haftasında başlayacak.

Bu nedenle milyonlarca öğrenci Bakanlıktan gelecek açıklamaları bekliyor. Bu yılki başvuruların da ÖSYM’nin yapacağı yerleştirme işlemlerinin bitmesinin ardından Ekim ayının sonunda veya Kasım ayının başında gerçekleştirilmesi öngörülüyor.