İddialara göre 39 yaşındaki Beyhan Gökçe ve 42 yaşındaki  İdris G. geçtiğimiz yıl boşansalar da aynı evde yaşamaya devam ettiler. 13 yıl süren evliliğin ardından boşanan çift 15 Haziran’da yaşadıkları evde tartışmaya başladılar. Tartışma sonrası İdris G. 10 DBA 53 otomobiline binerek evden ayrıldı. Beyhan Gökçe de yaklaşık 3 dakika sonra 26 ADP 570 plakalı motosikletiyle evden ayrıldı. 

İdris Güneş’in kullandığı otomobil Ali Çetinkaya Caddesi üzerinde motosikletiyle seyir halinde olan Beyhan Gökçe’ye sert bir şekilde vurdu. Yaşanan olay sonrası Beyhan Gökçe ağır yaralandı. Büyükdere Mahallesi mahallesinde yaşanan olay sonrası 112 Acil Servis ekipleri olay yerine geldi ve yaralı kadın Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne  kaldırıldı. Tüm müdahalelere rağmen Beyhan Gökçe 1 gün sonra hayatını kaybetti.

Olayın ardından inceleme başlatan İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şubesi ekipleri tarafından eski eş İdris G., yakaladı. İdris G., ‘Eski eşi tasarlayarak kasten öldürme’ suçu çerçevesinde tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Beyhan Gökçe’nin cenazesi 17 Haziran günü Gültepe Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından Asri Mezarlığı’nda gözyaşlarıyla toprağa verildi.