Eskişehir'de hastaların battaniye ve insan gücü ile taşındığını gören ortopedi işletmesi olan bir esnaf, bazı hasta sandalyelerini ve sedyeleri vatandaşların ücretsiz kullanımına ayırdı.

Bu iyi niyetine rağmen geçmiş zamanda hasta sandalyelerinin götürülüp bir daha getirilmemesi sebebiyle kimlik bırakılmasını şart koşan esnaf, işini bitirince hasta arabasını teslim vatandaşlara kimliğini geri veriyor.

Konu ile ilgili bilgiler veren Nezih Çapa şu ifadeleri kullandı;

Kemal Kılıçdaroğlu Yılmaz Büyükerşen'den önce Eskişehir'in çöl gibi olduğunu söyledi! Kemal Kılıçdaroğlu Yılmaz Büyükerşen'den önce Eskişehir'in çöl gibi olduğunu söyledi!

 “Vatandaşlar hastalarını taşımak için battaniye kullanıyorlardı ya da insan gücü kullanıyorlardı. Hastaların zorluk içinde taşınmasına gönlümüz razı olmadı. Bu yüzden işletmemizin önüne birkaç tane hasta arabası ve sedye yerleştirdik. Hastamızın ihtiyacı olduğunda bunların alıp götürülmesin izin veriyoruz. Fakat maalesef birkaç arabayı bu şekilde kaybettik, çaldılar. Kimlik istemeye başladıktan sonra bu durdu. Hasta geliyor, kimliğini bırakıyor ve arabayı alıyor. İşini bitirince de geri getiriyor, kimliğini teslim ediyoruz. Kimseden para almadık, almıyoruz. Zaman içinde buradaki doktorlar çeşitli yerlere gittiler, muayenehanelerini kapattılar ve hasta sayısı azaldı. Ancak bu uygulamamız günümüzde hala devam ediyor.”