İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekiplerce, 3 şahsın tefecilik yaptığı tespit edildi. Şüpheliler hakkında yapılan araştırmada, senet karşılığı borç para verdikleri, cebir ve şiddetle borçları katladıkları, mağdurların gayrimenkulleri ile araçlarını üzerlerine geçirerek tefecilik yaptıkları tespit edildi.

Tefecilik yaptığını belirlenen baba ve 2 oğlunun yakalanması amacıyla jandarma ekipleri operasyon düzenledi. Şüphelilere ait evlerde ve araçlarda yapılan aramalarda, 6 adet isme yazılmış 6 milyon TL değerinde senet, 1 adet isme yazılmış senet fotokopisi, 1 adet 1 buçuk milyon TL değerinde tapu senedi, 95 adet boş senet, 13 adet 9 milimetre mermi, 1 adet kelepçe, 3 bin 110 TL nakit para, 3 adet cep telefonu ele geçirildi.

Operasyonda yakalanan baba ve 2 oğlu hakkında ‘Tefecilik’ suçundan soruşturma başlatıldı. Şahıslar, işlemlerinin arından adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden baba Y.T. ve oğlu M.T. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Diğer oğul M.T. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.