"Eskişehir'de Tepebaşı Belediyesi'ndeki İşçi Kıyımına Albayrak'tan Tepki: 'Eskişehirli Hemşehrilerime Şikâyet Ediyorum'

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Gürhan Albayrak, Tepebaşı Belediyesi'nde 100'den fazla kişinin işten çıkarılmasına sert tepki gösterdi.

18 yaşındaki genç kızın öldüğü motosiklet kazasında sürücünün cezası iyi hal indirimiyle düşürüldü 18 yaşındaki genç kızın öldüğü motosiklet kazasında sürücünün cezası iyi hal indirimiyle düşürüldü

Tepebaşı Belediyesi'nde tasarrufun emekçiler üzerinden değil, günlük 105 bin lira harcanan ikram ve reklam bütçesinden yapılması gerektiğini belirten Albayrak, Ahmet Ataç'ı şu sözlerle eleştirdi:

'Tepebaşı Belediyesi'nde alın teriyle çalışan yaklaşık 100'den fazla emekçinin işten çıkarıldığını üzüntüyle öğrendik. İşten çıkarılanlar arasında down sendromlu özel bireylerimiz olduğu iddialarını duyunca daha da üzüldük.

Lafa geldiğinde 'işçi dostu' olduğunu iddia eden Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, icraata geldi mi nasıl olsa seçimlere daha çok var gibi aciz bir mantıkla işçi kıyımı yapmaktan hiç çekinmiyor.

Seçimi kazanmak için 31 Mart öncesi herkese mavi boncuk dağıtan Sayın Ataç, tasarrufu işçiden, emekçiden değil, günlük 105 bin lira harcadığı ikram ve reklam bütçesinden yapmalıdır.

Tepebaşı için gece gündüz çalışan, alın teri döken işçiler başımızın tacıdır. Bu kıyıma derhal son verilmelidir!

İşten çıkarılan emekçi kardeşlerimiz bilsinler ki her zaman yanlarındayız ve hukuki zemin çerçevesinde elimizden ne geliyorsa yapacağız. İşten çıkarmaların artarak devam edeceği iddialarının da doğru olmadığına inanmak istiyoruz.

Emekçilerin ekmeğiyle oynayan Ahmet Ataç ve şürekâsını Eskişehirli hemşehrilerime şikâyet ediyorum.