Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi  içindeki yol kenarlarında bekleyen ve temel ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çektiğini belirten şoförler, mağduriyetlerini dile getirdi.
Kayserili firma tarafından üretilen tonlarca şekeri Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi'nde kiralanan depoya sevk etmek için bekleyen tırların oluşturduğu kuyruk dikkat çekti. Kilometrelerce uzayan kuyrukta birkaç gün kalan şoförler sıranın kendilerine gelmesini bekliyor. Teslimatın yılbaşına denk gelmesi nedeniyle aksaklık yaşandığı ve kuyruğun bu yüzden oluştuğu iddia edildi. Dronla havadan da görüntülenen kuyruk uzunluğunun ilk günlerde 7 kilometreye kadar uzadığı iddia edildi. Tır şoförleri, günlerdir süren bekleyişlerin market, lavabo, sıcak yemek gibi temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çektiklerini belirtti. Tırlarda yüklü olan şekerin en az 5 bin ton olduğu ifade eden sürücüler, beklerken mağdur olduklarını, oluşan yoğunluğun birkaç gün içerisinde bitmesini beklediklerini anlattılar.
Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesinde şeker yükleyen şoför Ahmet Güçlü, 2 gündür Eskişehir’de beklediğini belirtti. Temel ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çektiğini belirten Güçlü, “Buradaki ikinci günümüz. Biz yılbaşından sonra geldik ama yılbaşını burada geçiren arkadaşlar vardı, az önce boşaltıp çıktılar. Yoğunluk, sene sonu olduğu için oldu. Bizden kaynaklanan sorunlar da var, şekeri yılbaşından önce yükleyen araçlar bulundukları bölgeden çıkmamışlar, yılbaşından önce gelenlerle yılbaşından sonra da buraya gelenler olduğu için bizden de kaynaklanan bir sorun oldu. Maalesef böyle bir problem yaşadık. İlk geldiğimde 5 kilometrelik bir sıra vardı, herhalde hala 3 kilometre kadar sıra var. Burada yemek, su ve lavabo problemimiz var, sabah kalkınca elini yüzünü yıkayamayan arkadaşlarımız var. Dün buradaki bir fabrika sağ olsunlar bize lavabolarını kullanmamız için izin veriyordu ama bugün o da bitti. Ayrıca ‘yat parası’ alamıyoruz, o da büyük sıkıntı. Çok özür diliyorum herkes bir mücadelenin peşinde. Çoluk çocuğunun rızkını kazanabilmenin peşinde ama şu arabanın maliyeti 4 bin lira, adamın 4 bin lirası 2 gündür böyle yatıyor. İnsanlar mağdur oluyor, elimizden geldiği kadar birbirimize destek olmaya çalışıyoruz ama takdiri ilahi, ne yapalım? Şuan arabaların üzerinde 5 bin ton kadar yük var, söylediğim en minimumu, en fazlası da illaki vardır. Şuan 200 kadar bekleyen tır var, ilk geldiğimizde yaklaşık 350 vardı” diye konuştu.