İkinci el otomobil piyasası kötüye gidiyor; Piyasa oldukça durgun! İkinci el otomobil piyasası kötüye gidiyor; Piyasa oldukça durgun!

Üretici Marketi satış noktasının ilk şubesi Organize Sanayi Bölgesi’nde açıldı. Bu markette, tarladan toplanan domates, biber, salatalık, biber, soğan, şeftali, üzüm gibi ürünler, aracı olmaksınız ilk elden tezgâhlardaki yerlerini aldı. Haftanın 7 günü açık olacağı öğrenilen Üretici Markette satışlar 08.00 ila akşam 21.00 saatleri arasında yapılacak.

Odunpazarı Ziraat Odası Başkanı Burhan Çelikoğlu, Eskişehirlilere ucuz meyve ve sebze satmak için çabaladıklarını belirterek Çelikoğlu, "Bölgemizdeki üreticilerin ürettiği malların taze ve günlük şekilde çok uygun fiyatlarla aracıyı ortadan kaldırarak Eskişehirli tüketiciye yedirmek istediğimiz bir uygulama bu. Bu daha başlangıç. Şehir merkezinde de 1-2 noktada bu tür üretici marketlerin açılması için çalışma yapıyoruz. Organize Sanayi Bölgesi’ne ulaşım zor, ama şehir merkezinde kolay olduğu için bir satış noktası daha açmayı planlıyoruz. Eskişehir halkına daha ucuz ve kaliteli ürün yedirmek için uğraşacağız. Pazar fiyatlarına göre yüzde 25 daha ucuz satış yapacağız. Çünkü biz aracıyı kaldırdık. Hale verdiğimiz fiyat ne ise o fiyattan vatandaşa satacağız. Vatandaşlar aradaki farkı marketimize geldiğinde görecektir” diye konuştu.
 
“ARACILAR OLMADIĞI İÇİN UCUZA ÜRÜN SATILACAK” 

Eskişehir Yaz Sebze ve Meyve Üreticiler Birliği Başkanı Yıldıran Kılıç, aracılar yüzünden fiyatların yüksek olduğunu belirterek, “Odunpazarı Ziraat Odası Üretici Satış Noktası açtı. Üreticilerden ürünleri makul fiyatlardan alarak vatandaşlara satacaklar. Şehir Merkezi’nde bu tarz bir satış noktasının açılmasını diliyorum” dedi.

İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş ise her daim güzel uygulamaları desteklerini vurgularak, “Çiftçimizin ürettiği ürünlerin değer fiyatına satılmasını istiyoruz. Vatandaşımız taze sebze ve ürünlere ulaşacak. Odunpazarı Ziraat Odası bu marketi açtı. Odunpazarı Ziraat Odası Başkanımızı tebrik ediyorum. Bu yapılan güzel çalışmanın diğer ziraat oda başkanlarına da örnek olmasını diliyorum. İnşallah buraların sayısı artacaktır. Hem üretimiz kazanacak hem de vatandaşlar taze ürünler alma imkânı bulacaklar” ifadelerini kullandı.