Eskişehir’de ikinci el eşya satışı yaparak hizmet veren Güven Kısa, geçtiğimiz yıllarda yaşanan felaketlerin ardından eğitimin çevrimiçi olarak devam etmesiyle, sektörün durgunlaştığını söyledi.

Güven Kısa şu ifadeleri kullandı;

Saadet Partili vekilden Eskişehir'de Kemal Kılıçdaroğlu için övgü dolu sözler! Saadet Partili vekilden Eskişehir'de Kemal Kılıçdaroğlu için övgü dolu sözler!

 “Eskişehir’e gelen öğrencilere uygun fiyatlı eşyalar verebilme adına uzun bir süredir bu cadde üzerinde hizmet veriyoruz. Öncelikli hedefimiz, şehrimize gelen misafirlerin hem ekonomik hem de garantili ürünler almalarını sağlamaya çalışmak. Malum, yaşamış olduğumuz pandemi ve depremin ardından eğitimin çevrimiçi olarak devam etmesi, ister istemez herkes kadar bizi de etkiledi. Gerçekçi olmak gerekirse bir stokumuz yok, eskiden depolarımızı doldurup, aylar öncesinden hazırlığımızı yapıyorduk ama maalesef şuan dükkânda ne görüyorsanız onları satıyoruz. Türkiye’deki sıkıntıyı biliyorsunuz, kiraların yüksek olmasıyla ev bulmak da zorlaştı ama burada ilk yılını geçirecek, apart otel ya da yurda yerleşememiş çocuklarımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Öğrenciler için 1+1 ev eşyaları için ortalama eşya maliyeti 12 bin ila 25 bin lira değişiyor. Bu eşyaların içerisinde buzdolabı, çamaşır makinesi, yatak, baza, koltuk, çalışma masası ve kitaplık gibi ürünler bulunuyor. Üniversite sonuçları açıklandıktan sonra eve yerleşme sürelerini çok uzatmamak lazım. Temiz ve kaliteli ürünleri bulmak için erken alışveriş yapmak lazım. Eğer bu işi geciktirirseniz, tabiri caizse mağazaların ellerinde kalan kalitesi düşük ürünleri almak zorunda kalabilirsiniz. Bazı müşterilerimiz kayıtlardan önce gelip evine yerleşmeye başlıyor, hatta yerleşme sonuçları açıklanmadan ev bile tutanlar oluyor."