Eskişehir’de Arifiye Mahallesi Alaeddin Caddesi’ndeki 6 numaralı otobüs durağında bekleyen vatandaşlar, ilk durağı Otogar ve son durağı Düzey Sokak olan 48 numaralı belediye otobüsünün 2 saat geç gelmesine tepki gösterdi.

Vatandaşlar, belirlenen hareket listesine göre sabah 06.20 ile 15.40 saatleri arasında 40 dakikada bir, 16.30 ile 23.45 saatleri arasında ise 1 saatte bir sefer yapılması gerekirken, akşam saatlerinde bu plana sürekli uyulmadığını iddia ettiler. Havaların serinlemesi ile bu zorluğun önümüzdeki dönemle daha da artacağını anlatan vatandaşlar, uzun süre ayakta otobüs beklediler. Daha sonra araca adeta tıkış tıkış binen vatandaşlar, buna benzer sıkıntıyı sık sık yaşadıklarını anlattı. 
Mesire isimli kadın, geç gelen otobüse sitemde bulunarak, “Saat 5’ten beri bekliyoruz. Madem belediyede çalışıyor işini yapsın, yapmayacaksa başkası yapsın. Aldığı para helal mi haram mı bilemiyorum. Yazık değil mi? Bu millete. Haksızlık değil mi? Saat 5’ten beri 48 numaralı otobüsü bekliyoruz, 2 saat oldu bekliyorum. Diğer arabalar 5-6 defa servis yaptı. 48 numaralı otobüs 1 kere gelmedi” dedi.

Ali Karagöz isimli vatandaş ise uzun süredir beklediğini ifade ederek, “2 saatti burada otobüs bekliyorum. 48 numaralı otobüsü bekliyorum her zaman böyle geç geliyor” diye konuştu.