Bayram Kazancı: "Bursa - Eskişehir hızlı trenini ne zaman açacaksınız?" Bayram Kazancı: "Bursa - Eskişehir hızlı trenini ne zaman açacaksınız?"

Eskişehir’de Haziran ayından beri eski Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olduğu konuşuluyordu. Mevlüt Çavuşoğlu’nun bugün Eskişehir’e gelerek Eskişehirspor’u ziyaret etmesi bu söylentilerin daha da artmasına sebep oldu. 55 yaşında olan eski bakan AK Parti tabanın da aday olarak görmek istediği 3 isimden birisi olarak ifade ediliyor.

86 yaşında Yılmaz Büyükerşen ile Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yarışması durumunda favori olarak ifade edilen eski Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun aday olarak gösterilmesi durumunda Eskişehir’i renkli bir seçim süreci bekliyor olacak. 

Alanyaspor’un geçtiğimiz günlerde Eskişehirspor’dan Eren Altıntaş’ı transfer etmek istediği süreçte Mevlüt Çavuşoğlu da devreye girmiş ve Eskişehirspor’un kasasına hatırı sayılır bir miktarda para girmesini sağlamıştı. Eskişehirspor Kulüp Başkanı Erkan Koca ile yakın bir dostluğu da bulunan Mevlüt Çavuşoğlu her zaman Eskişehirspor için elinden geleni yapacağını ifade etmişti.