Cihan Darcan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

Kemal Kılıçdaroğlu Yılmaz Büyükerşen'den önce Eskişehir'in çöl gibi olduğunu söyledi! Kemal Kılıçdaroğlu Yılmaz Büyükerşen'den önce Eskişehir'in çöl gibi olduğunu söyledi!

“On ikincisini düzenlediğimiz piknik organizasyonuna katılan akrabalarıma, arkadaşlarıma ve tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum.Bu organizasyonunun amacı birlik beraberliğimizi artırmak aramızdaki dayanışmayı sağlamak. Çocuklarımızın birbirlerini tanımasını sağlamak, kültürlerimizin zenginleşmesini artırmaktır.”

Mustafa Darcan da, "Dedelerimiz 180 yıl önce Gümüşhane'den kopup Eskişehir'e gelmiş. Ama biz hiçbir zaman geldiğimiz yeri ve köklerimizi unutmadık. Gümüşhane anıldığı zaman kalbim bir başka türlü atıyor. Bugün burada hep birlikte piknik yapıyoruz. Tüm hemşehrilerimize akrabalarımıza en içten teşekkürlerimi sunuyorum” açıklamalarını yaptı.

Eskişehir Karadenizliler Dernek Başkanı Cevdet Kılıç da şu ifadeleri kullandı;

 "Karadenizimin güzel şehri olan Gümüşhanemizden kalkıp gelip Eskişehirimize yerleşen Darcan ailesi geleneksel olarak böyle bir piknik düzenlediği için canı gönülden teşekkür ediyor ve emeği geçenleri kutluyorum. Bu pikniğe katılmaktan onur ve şeref duyuyorum. İnşallah bu güzel organizasyon bütün ailelere örnek olur. Bunada Darcan ailesi vesile olmuş olur.”

Düzenlenen pikniğe Mihalıççıklılar Dernek Başkanı Cemalettin Ürgüp, Karadenizliler Derneği Başkanı Cevdet Kılıç, Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Derneği Başkanı İrfan Ataman, Eskişehirdeki Bilecikliler Dernek Başkanı İrfan Öz, Merkez Karacaören Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Hüseyin Diner, Alpu Dernek Başkanı Ender Öztürk, Bozan Dernek Başkanı Fatih Bekçiler Eskişehir Şoförler Odası Başkanı Kadir Ağır, 71 Evler Mahalle muhtarı Veysel Gaznepoğlu, Emek Mahalle muhtarı Sibel Akil ile Darcanlar ailesinin üyeleri, Kütahya'da ikamet eden Gümüşhaneliler ile 7'den 70'e çok sayıda davetli katıldı.