Eskişehir’deki okullar 2023-2024 eğitim öğretim sezonuna hazırlanıyor. Eskişehir Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de yeni eğitim öğretim yılına hazır hale getirildi. Haziran ayında başlayan hazırlıklar sona erdi. Okulda boya badana, masa, sandalyelerin ve atölyeden dönüştürülmüş sınıfların tamir ve tadilatları tamamlandı. Eskişehir’deki birçok okulun, yeni eğitim ve öğretim yılı hazırlıkları tamamladı. Öğrencilere daha sağlıklı bir ortamda eğitim görmeleri için okul yöneticileri çalışmalarını titizlikle sürdürdü. 

Eskişehir’deki olay ucuz atlatıldı; Bir mahalle elektriksiz kalabilirdi! Eskişehir’deki olay ucuz atlatıldı; Bir mahalle elektriksiz kalabilirdi!

Eskişehir Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Süleyman Sırrı Kabadayı şunları söyledi;

“Gerçekten güvenli bir geleceğim mesleki eğitimle geleceğini buradan ifade etmek istiyorum. Şu anda kalkmamızın dinamosu olan mesleki eğitim, çok ama çok iyi bir noktaya geldi Eskişehir'deki kayıtlarımız en üst seviyesine ulaştı. Hem örgün eğitimde hem de mesleki eğitim merkezi programında çok üst düzeyde ve yüksek puanlı öğrencilerimizi kayıt ettik. Eski adıyla çıraklık eğitim, yeni adıyla mesleki eğitim merkezi programlarımıza çok yoğun talep var. Bu yoğun talep üzerine biz bu yıl Pazar günleri de eğitim yapmaya karar verdik. Okulumuza ilgi ve yoğun talep o kadar fazla oldu ki biz dersliklerimize öğrencilerimizi sığdıramadık. Öğretmenlerimizin, binalarımızın ve dersliklerimizin hazır olduğunu burada ifade etmek istiyorum. Tüm öğrencileri mesleki ve teknik anadolu liseleri ile mesleki eğitim merkezi programlarına katılmaya davet ediyorum.”