Muhammet Kızıldeniz isimli vatandaş, ilanda gördüğü hasarlı aracı almak için Eskişehir’den Antalya’ya gitti. Talihsiz vatandaş, araç için anlaştığı kişiler tarafından tekne turu yaptıracağız diyerek kandırıldığını ve ardından darp ve gasp edildiğini iddia etti. Polis tarafından yolda yarı baygın halde bulunan Muhammet Kızıldeniz, geceyi hastanede geçirdikten sonra kendisini darp ederek cüzdan ve telefonunu aldığını iddia ettiği kişilerden şikâyetçi oldu.

İnternette gördüğü ilanı veren kadınla görüşmesinin ardından 10 gün önce Manavgat’a geldiğini belirten İsmail Kızıldeniz, şunları söyledi:

“Fiyatta anlaşamayınca Alanya’ya geçtim. Alanya’da işlerimi bitirip dün Eskişehir’e bir kargo göndermek için Manavgat otogarına geldim. Manavgat otogarındayken beni daha önce Manavgat’a gelmeme vesile olan kadın arayarak, bir arkadaşında uygun araç olduğunu, bu aracı alabileceğimi söyledi. Ben de aracı almak için yanlarına gittim. Araçla ilgili görüşmeleri yaptık ve fiyatta anlaştık. Ertesi gün noter satışı için geceyi Manavgat’ta geçirmem gerekiyordu. Beni ağırlamak istediklerini, tekne turu yapıp otele bırakmayı teklif ettiler. Manavgat ırmağında tekneye bindiğim sırada birisi arkadan enseme vurdu. Döndüğüm anda suratıma darbe aldım. Üzerime saldırıp sürekli vurdular. Üzerimde bulunan telefonumu, 140 bin TL’lik çeki, bin euro dolayında dövizi aldılar. Sabaha kadar teknede tutup, öldüğümü düşünerek kıyıya attılar. Sabah bir vatandaş beni gördü ve telefonla 112’yi aradık. Hepsini teşhis ettim. Cezalarını çekmelerini istiyorum.”