AK Partili Murat Özcan: "Şehirlerimizi hizmet ile buluşturmaya az kaldı" AK Partili Murat Özcan: "Şehirlerimizi hizmet ile buluşturmaya az kaldı"

Yaz tatilinde Eskişehir’i ziyaret eden turistler Odunpazarı Evleri’ne hayran kalırken, lüle taşından yapılmış hediyelik eşyalar almayı da ihmal etmiyorlar. Bölgeyi ziyaret eden yerli ve yabancı turistler Osmanlı mimarisini yakından inceleme fırsatı buluyor. Çevre esnafı turist sayısından oldukça memnun.

Aslen Eskişehirli olan ama İstanbul’da yaşayan Zeki Öğretmen, bu yaz tatilini memleketinde değerlendirmeyi tercih etti. Geçmiş günleri yâd etmek istediğini belirten Öğretmen, “Aslında benim doğduğum yer Eskişehir. Çocukluğum Odunpazarı’nda geçti. Eğitim ve öğretimimi de burada tamamladım. Ancak şu anda İstanbul'da yaşıyorum. Eski günleri yâd etmek için Kurşunlu Külliyesi’ni gezdik ve de şimdi İstasyon Köprüsü’ne doğru gidiyoruz. Eskiden Akarbaşı Mahallesi’nde değirmenin olduğu yerden su geçerdi, orada yüzerdik. Çeşmesi vardı, su doldurup içerdik. Çukur Çarşı’da top oynardık, günlerimiz böyle geçerdi. Eskişehir çok değişmiş, çok da güzel olmuş” dedi.