AK Partili Murat Özcan: "Şehirlerimizi hizmet ile buluşturmaya az kaldı" AK Partili Murat Özcan: "Şehirlerimizi hizmet ile buluşturmaya az kaldı"

Edinilen bilgilere göre 2 Temmuz Pazar günü saat 02.00 civarında İki Eylül Caddesi üzerinde içerisinde 3 kişinin bulunduğu hafif ticari araç kontrolden çıktı ve Belediye tramvay durağına çarptı. Kaza sonucu araç içerisindekiler kazayı hafif sıyrıklarla atlatırken araçta ve tramvay durağında maddi hasarlar oluştu. Aradan 6 gün geçmesine rağmen tramvay durağındaki hasarın tamir edilmemesi dikkatlerden kaçmadı. Vatandaşlar duruma tepki gösterirken Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin hasarlı alanı ne zaman tamir ettireceği merak konusu oldu.

Konu ile ilgili görüşlerini sorduğumuz bir vatandaş şu ifadeleri kullandı;

“Kaç gündür geliyoruz gidiyoruz durum hep aynı. Çocuklar bantla yapıştırılmış alanda tramvay bekleme kalktıklarında uyarıyoruz. Bir gün orada kaza olacak diye korkuyoruz. Çocuk sonuçta. Yetkililerin burayı acilen düzeltmesi gerekiyor. Malzeme sorunu çekiyorlarsa da bütün tramvay duraklarının ebatları gördüğümüz kadarıyla aynı. Çok az kullanılan duraklar var. Onlardan birinden söküp getirip buraya taksınlar. Sonuçta Çarşı tramvay durağından sonra belki de en çok kullanılan birkaç duraktan birisi burasıdır. Birkaç güne düzelir dedik ama uzadıkça uzuyor. Bir an evvel burası düzeltilmeli. Şehre gelen turistler de durumu hoş karşılamıyordur. Duruma bir de bu şekilde bakmak lazım.”