Eskişehirli Aşık Nurşah'ın eserleri ilk kez kayıt altına alındı! Eskişehirli Aşık Nurşah'ın eserleri ilk kez kayıt altına alındı!

YKS tercih sonuçları açıklandı. Eskişehir’i kazanan öğrenciler belli oldu. Sonuçların açıklanmasıyla başka şehirlerde eğitim görme fırsatı yaşayan öğrenciler heyecan yaşamaya başladı. 

Kimi aileler çocuklarının yaşayacağı şehirlerde öğrenci yurtları bakarken, kimi aileler de daha rahat olduğunu düşündükleri kiralık ev ilanlarına bakmaya başladı. Eskişehir Emlak Komisyoncular Odası Başkanı Gazi Çelik, “Vatandaşlara tavsiyem, internetten gördükleri ucuz evlere asla kapora yollamasınlar, mutlaka gayrimenkul danışmanları ile birlikte hareket etsinler” dedi.

Gazi Çelik şu ifadeleri kullandı;

“Konutta Türkiye genelinde olduğu gibi Eskişehir’de de sıkıntı var. Bunun sebebi de yaşadığımız büyük deprem felaketidir ama düzelecektir. Devletimizin açıkladığı yüzde 25’lik kira artışı var, genele baktığımızda ev sahibi ve kiracıların anlaştığını görüyorum. Arkadaşlarımıza şöyle bir tavsiyede bulunmak istiyorum, son zamanlarda internetten gördükleri ucuz evlere asla kaparo yollamasınlar, mutlaka gayrimenkul danışmanları ile birlikte hareket etsinler. Eskişehir 1 milyon nüfusa hitap eden bir şehrimiz, 160 bin civarında bir öğrenci nüfusumuz var. Kira ücreti ortalama 5 bin ila 15 bin lira arasında değişiyor” dedi.