Eskişehir Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz yılın Nisan ayında 6 bin metrekarelik bir alanda yeni Halk Ekmek Tesisleri inşaatına başlamıştı. Eskişehir - Ankara Yolu üzerinde yapılan tesisler için büyük bir reklam yapılmış ve şehrin dört bir yanı reklamlarla donatılmıştı.

Her yönüyle Türkiye’nin örnek gösterilecek bir işletme olacağının vurgusu yapılan Halk Ekmek’in yeni tesislerinin 2023 yılının başında açılacağı da Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve Belediye yetkililerinde ifade edilmişti.

31 Temmuz 2022 tarihinde Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, “Vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda yeni ve modern bir fabrikanın kurulması için yeni tesislerimizin yapımına başladık. Ankara Yolu Yaş Sebze ve Meyve Hali yanında bulunan arazimize yapmakta olduğumuz tesis her yönüyle Türkiye’nin örnek ekmek üretim fabrikalarından biri olacaktır. Öyle sanıyorum ki 2023 yılının başında tesisimiz hizmete başlayacak” açıklamasını yapmıştı.

Eskişehirli hayvan yetiştiricilerine nefes aldıran destek! Eskişehirli hayvan yetiştiricilerine nefes aldıran destek!

Ancak takvimler 2023 yılının Temmuz ayını göstermesine rağmen tesislerin inşaatı henüz tamamlanmadı. Konu ile ilgili Eskişehir Büyükşehir Belediye yetkililerinden herhangi bir açıklama gelmedi.