Seyitgazi halkı çok beklediği doğalgaza kavuşuyor. AK Parti Milletvekili Ayşen Gürcan bu konudaki tüm gelişmeleri yakından takip ediyor. Seyitgazi’ye Kasım ayı içerisinde doğalgaz verilecek. Yetkililer ile görüşen Ayşen Gürcan çalışmaları da yerinde takip etti. Son gelişmeler hakkında sürekli bilgi istediğini söyleyen Ayşen Gürcan ‘herhangi bir aksaklık oluşması durumunda bana haber verin’ dedi.

Konu ile ilgili konuşan Ayşen Gürcan, "Seyitgazi halkına söz vermiştik. Bu sözümü yerine getirmeye çalışıyoruz. Yetkililer Kasım ayında doğalgaz verilmeye başlayacak dediler. Biz de bugün buraya gelerek çalışmaları yakından takip etmek istedik. AK Parti olarak verdiği tüm sözleri yerine getiren bir partinin mensupları olarak biz de üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz" dedi. 

Eskişehir'de otomobil çalan şahıs kıskıvrak yakalandı! Eskişehir'de otomobil çalan şahıs kıskıvrak yakalandı!

Temmuz ayında Kültür Varlıkları Bölge Koruma Kurulu’ndan çıkan karar neticesinde gerekli izinler ESGAZ’a teslim edilmiş, ESGAZ da Seyitgazi’de gerekli çalışmalara başlamıştı. 

Seyitgazi 1., 2. ve 3. Dereceden sit alanı bölgesinde bulunuyor. Bu sebeple doğalgaz çalışmalarının yapılması için gerekli izinlerin alınması oldukça uzun sürmüştü. Altyapı çalışmalarının devam ettiği ilçede hanelere Kasım ayında doğalgaz verilmeye başlanacak.