Eskişehir Servis Şoförleri Odası Başkan Adayı Ahmetcan Günay şu ifadeleri kullandı;

“11 Eylül 2023 tarihinde yeni eğitim dönemi başlıyor. Ben de Eskişehir Servis Şoförleri Odası Başkan Adayı Ahmetcan Günay olarak Eskişehirli ailelere seslenmek istedim. Okullar açıldığında ailelerde çocuklarını okullara servis araçları ile gönderecekler. Lütfen plakası S olmayan araçlar ile çocuklarımızı okullara göndermeyelim. Çünkü bu araçlar korsan araçlardır. Servis şoförlerinin ciddi giderleri var. 2021 yılı 2023 yılları arasında personel maliyetleri 3 kat arttı. Yakıt ücretleri son 2 yılda yüzde 427 arttı. Ancak bunlara rağmen tarifelere yüzde 260 oranında zam yapıldı. Tarifeler nedeniyle kazancımızın azaldığı açık ve net bir şekilde gözüküyor. 

Bazı okullarda otopark sorunu var. Bu durum bizler çok zorluyor. Okul önünde aracı ile bulunan ailelere seslenmek istiyorum. Servis araçlarına lütfen kolaylık sağlayalım. Çünkü yetişmemiz gereken yerler oluyor. Kendi çocuğunu okula bırakırken komşusunun çocuğunu bırakan aileler oluyor. Biz buna komşu tur diyoruz. Ailelerden bunu yapmamalarını rica ediyoruz. Çünkü bizlerin en değerli varlıkları çocuklarımızdır. Riske girmeye gerek yok. Okul servisleri çok daha güvenli ve daha profesyonel bir şekilde yapıyoruz. Bizlere bu konuda güvenebilirsiniz. Biz her şekilde denetimden geçiyoruz. S plaka olmayan araçlara çocuklarınızı emanet etmeyin. Allah korusun herhangi bir kaza olduğunda bizim her türlü sigortamız var. Diğer araçlarda böyle bir imkan yok. 

Batıkent ve Çamlıca'ya tramvayla gidecekler bu habere dikkat! Batıkent ve Çamlıca'ya tramvayla gidecekler bu habere dikkat!

Eskişehir Servis Araçları İşletmecileri Odası 1 Eylül 2023 tarihine kadar olağanüstü genel kurul kararı alması gerekiyor. Karar alındıktan sonra üyelere bildirilmek zorunda. 1 Eylül’e kadar seçim tarihi açıklanmazsa biz Ankara’da Ticaret Bakanlığına dilekçe vereceğiz.”