Eskişehir Valiliği yanında bulunan Merkez Bankası şubesinin önünde son üç gündür metrelerce kuyruk oluşuyor. Madeni para almak isteyen vatandaşlar kuyrukta dakikalarca beklemek zorunda kalıyor.

Durumdan şikâyetini ifade eden ve soğuk havada insanların kuyruklarda olduğunu belirten Eskişehirli market işletmecisi Mert Sarı, şunları söyledi:

“Ürünlerimiz küsuratlı olduğundan dolayı madeni para ihtiyacımız oluyor. Üç gündür gidip gelip sıra bekliyorum. Sabahın erken saatlerinde geliyorum. Havalarda iyice soğudu kış kapıda aynı sorunu sürekli yaşayacak mıyız? Onu da bilmiyoruz. Buna bir çözüm bulunması gerek diye düşünüyorum. Ülkede genel bir madeni para krizi var, bulamıyoruz. Ürünler küsuratlı olduğundan dolayı ekmek olsun su olsun genel market alışverişlerinde kasalarda ihtiyacımız oluyor. Madeni para krizi olduğu için sırada bekliyoruz. İhtiyacımızı karşılamak için madeni para bekliyoruz. Yetkililerden çözüm bekliyoruz. Ya ürünlerin fiyatı tam olsun yani küsurat olmayacak ya da madeni para krizine çözüm olsunlar.”