906 bin nüfuslu Eskişehir’de binlerce üniversite öğrencisi ve çalışan vatandaş yer alıyor. Göç alan şehirlerarasında da yer alan Eskişehir’de yaşayan bekâr erkeklerin daire kiralarken sıkıntı yaşadıkları iddia edilse de bu durum çok nadir olarak görülüyor.

Emlakçı Erdal Narman Eskişehir’de konut konusunda herhangi bir problemin yaşanmadığını söyledi. Narman, kiralama işlemlerinin ev sahiplerinin onayı alınarak yapıldığına işaret etti ve şu ifadeleri kullandı;

124 milyon TL'yi hatırlatıp ESKİ'yi çok sert sözlerle eleştirdi! 124 milyon TL'yi hatırlatıp ESKİ'yi çok sert sözlerle eleştirdi!

 “Yıllardır emlak işindeyim bu sorunla hep karşılaşıyoruz. Sonuçta insanlar bekâr da olabilir evli de olabilir. Belki hiç evlenmemiş, o eve ihtiyacı var. Onları da zor durumda bırakmamak lazım. Bekâr erkekler sokakta mı kalsın? Evi kiralayacak olan birisi varsa verilmesi gerekiyor. Ev kiralarken medeni durum farklılığı yapılmamalı. Ben bu duruma karşıyım. Eskişehir’de ev sahipleri emlakçılardan onay alıp ev kiralama işlemleri yapıyorlar. Eskişehir’de kiralık daire sıkıntısı da yaşandığı için bazı zamanlarda ev sahipleri kiracı konusunda seçici davranabiliyorlar. Ama genel olarak bekâr erkeklere karşı bir cephe alma söz konusu değil. Ev boş kalacağına kim olursa olsun kiralanabilir” diye konuştu.

Emlakçı Durmuş Şenoğlu ise, Eskişehir’de bekâr erkeklere de dairelerin kiralandığını söyleyerek, “Eskişehir’de böyle bir sıkıntımız yok. Bazen bize de böyle durumların olduğu ulaşıyor ama ne kadar doğru bilemiyorum. Bekâr ya da evli fark etmeksizin, doğru bir kişilik olduğu takdirde her türlü daire kiralıyoruz. Biz de bu işten para kazanıyoruz. Bekârlara tabii ki de ev veriyoruz. İşi ve geliri sabit olmak şartıyla daire kiralıyoruz. Ev kiralarken kişi ayıracak bir durumda değiliz” şeklinde görüş belirtti.