Kardeşiyle beraber Hırvatistan’da elde ettiği başarı hakkında konuşan Irmak Rana Yemişen, "Başarılarımızın en büyük sırrı ikiz olmamız. Çok mutluyum, kendi yaş kategorimizde olmayan U17 kategorisinde derece yapmak büyük mutluluktu. Kardeşimle doğduğumuzdan beri beraber olduğumuz için tabii ki ayrı bir mutlu hissediyorum. Kardeşimin zihnini okuyabiliyorum diyebilirim. Çünkü diğer arkadaşlarıma göre daha yakın ve daha anlaşabileceğim biri olduğu için çok iyi oluyor. Kardeşimle beraber ileride olimpiyat şampiyonu olmak istiyorum. Şimdilik hedef turnuvamız ise 15 yaş kategorisinde başarı elde edebilmek” dedi.

Diğer ikiz Yağmur Tuana Yemişen de çok mutlu olduğu söylerek, “Çok değişik duygular hissediyorum. Bu bizim yurt dışındaki ilk başarımızdı, çok heyecanlı ve gururluyum. Kardeşimle aynı takımda olmak benim en çok isteyeceğim şeydir. Zaten her zaman beraberdik, doğduğumuzdan beri beraberiz zaten. Okuldayken, okuldan çıkınca, antrenmanlarda ve yatarken de kardeşimle beraberiz. İkiz kardeşimle badmintonda ayrı bir ilişkim oluyor. Maçlarda strese girdiğim zaman beni bir tek kardeşim anlayabiliyor. Birbirimizi sakinleştirerek, motive ediyoruz. Ne hissetsem kardeşim yanımda oluyor, yani her şeyde beraberiz. Ablamdan aldığımız çok şey var. Aslında baştan itibaren ablamız ve hocamızın desteğiyle çok yere geldik. Ablam yardım edebileceği kadar yardım ediyor ve bize bilmediklerimizi öğretiyor. Ablam bizim danışmanımız gibi bir şey, o önceden bu şeyleri gördüğü için bize her koşulda destek oluyor. Zaten o da Avrupa şampiyonu olmuştu, bize de her şekilde yardımı dokunuyor. Ablamız sayesinde başladık, onun yolunda yürüyoruz. Bizim hedeflerimize ulaşmamız için yurt dışına gitmemiz lazım, gidebilmek içi de sponsor lazım. Eğer sponsor bulabilirsek yurtdışına daha çok gideriz. Böylece hem başarılarımız hem de tecrübemiz artar" diye konuştu.

İkizlerin antrenörü Volkan Şener ise değerlendirmesinde şunları söyledi:

“Maçlarımız Hırvatistan’ın Zagreb kentinde yapıldı. Zor bir fikstürden sonra şampiyon olduk. İkiz olmalarının en büyük avantajı çiftlerde birbirlerini çok iyi anlıyorlar ve uyumlarıyla birbirlerini tamamlıyorlar. Hedefimiz istikametinde puan turnuvasında Avrupa şampiyonasında seri başı olma konusunda bayağı yol kat ettiler fakat daha birçok turnuvaya gitmek gerekiyor. Gidip, en güzel neticelerle seri başı olup, Avrupa şampiyonluğunu almak istiyoruz. Gelecekte de hedefimiz olimpiyat şampiyonluğudur. İkiz olmalarının şöyle bir avantajı var; sadece antrenmanlarda değil, antrenman dışında da hep beraberler. Evde maç yorumlamadan tutun sabah hazırlanmalarından yemeklerine kadar beraberler, bu da profesyonelliği getiriyor. Profesyonel oldukları için de şansa dayalı değil, çalışmaya ve disipline dayalı olarak, derece yapıyorlar.”