Adıyamanlı Çiğ köfteci Kemal Usta Eskişehir'de yeni şubesini açtı Adıyamanlı Çiğ köfteci Kemal Usta Eskişehir'de yeni şubesini açtı

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Adayı Özlem Ayrancı Çarşamba pazarında satış yapmaya çalışan esnaflarla sohbet etti. Semtlerde kurulan pazarları daha çok sevdiğini ifade eden Özlem Ayrancı esnafların da şikayet ve taleplerini dinledi.

Zeytin ve diğer kahvaltılık ürünleri satan bir esnaf, “Zeytin fiyatları düşmez. Gübre maliyetleri çok yükseldi. Elektrik faturaları çok yüksek geliyor. Personel maliyetleri can sıkıcı durumda. Geçen sene 30 lira olan zeytin bu sene 60 lira. Zincir marketlerde aynı ürünün kilogram fiyatı 100 liradan başlıyor” dedi.

Özlem Ayrancı da, “İYİ Parti iktidara gelecek ve tarım politikalarında çok iyi adımlar atılacak. Üreten bir Türkiye olmadığı sürece fiyatlar artmaya devam eder. Gıdada ki enflasyonu minimuma indireceğiz. Güçlü bir Türkiye olmak için tarımda çok kuvvetli olmak gerekiyor. Zeytin fiyatları geçen sene 30 liraydı bu sene 60 lira oldu diyorsunuz. Yüzde yüz enflasyon olmuş. Çözeceğiz, merak etme hepsini çözeceğiz” ifadelerini kullandı."