Eskişehir’deki oto tamircileri bozuk yollardan dolayı araçlardaki masrafların arttığını söylediler ve Eskişehir’deki yerel belediyelere çağrıda bulundular.

Sanayi esnaflarından Taner Kök şu ifadeleri kullandı;

“Eskişehir’in sanayi bölgesindeki yollarımızın çok kötü olduğunu herkes görüyor. Yolların bozuk olmasından müşterilerimiz de çok şikayetçi. Asfalttan dükkanlarımıza su giriyordu. Asfaltın parasını da ödediğimiz halde dükkanımızın önü çökük su birikiyor belediye yapmıyor. Daha belediyeden gelip de bu işi yapacak arkadaşlar çıkmadı. Ve bu asfaltın parasını ve bizden aldılar yani. Hemen ödedik. Ödememize rağmen bu asfalt yapılmıyor. Arkadaşlara söyledik ama bir türlü gelen yok. Ama parayı almadı mı yolu bize kazdırmıyorlar yani. Biz bu işi de anlamadık. Parasını ödediğimiz halde yol yapılmıyor. Dükkanın önünde su birikiyor. İçeriye çamur giriyor. Yani dükkanın önü bir rezalet. Sanayi içerisinde asfaltta yol düzeyleri çok bozuk. İlgilenen yok. Ama iş paraya geldi mi herkes alıyor. İşi yapan yok. Yani bu işte bir ilgi istiyoruz. Yetkililer bir an önce buna çözüm bulmalı.

Başka bir sanayi esnafı olan Engin Çayırlı ise şunları söyledi;

“Yolların yapımının çok kötü. Artık onarım zamanının gelip geçti. Yollarımız çok kötü gözüküyor. Tüm sanayi içi yollarının yeniden yapılması gerek. Onarım zamanı geldi geçiyor bile. Kendi araçlarımız dahi müşterilerin araçları da zarar görüyor sıkıntılı durum. Uzun zamandır böyle. En kısa zamanda yapılmasını istiyoruz.” 

Konu ile ilgili son olarak görüşlerini söyleyen bir sanayi esnafı da şu ifadeleri kullandı; 

"Yollarımız çok kötü. Esnaf da, müşteriler de çok şikayetçi. Milyonluk araçlar bu bozuk yollarda zarar görüyor. Bu asfaltlama çalışması neden yapılmıyor. 7 ay sonra yerel seçimler var. Bu kafayla giderlerse sanayici esnafından oy alamazlar. Yolları bir an önce yapsınlar. Ödediğimiz vergilerin karşılığını görmek istiyoruz."