Eskişehirspor’da Olağanüstü genel kurul kararı alan ve görevi bırakmaya hazırlanan Başkan Erkan Koca’dan sürpriz karar. Koca, 26 Mayıs’ta yapılacak Olağanüstü Genel kurul öncesi göreve devam etme kararı aldı. Transfer görüşmelerine başladıklarını, güçlü bir yönetim oluşturmak için çalıştıklarını ve edindikleri tecrübe ile yola devam etmek istediklerini aktaran Başkan Koca, Belediye başkanlarının oluşturacağı güçlü bir yönetime de destek olmaya hazır olduklarını söyledi.

TRANSFERİ AÇARAK MÜCADELEMİZE BAŞLADIK Konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle; Kıymetli Eskişehirspor camiası, Görev süremizin başladığı an itibari ile Senelerdir açılamayan transfer tahtasını açıp yine yıllardır sportif başarının önündeki en büyük engel olan Trabzonspor dosyasını kapatarak mücadelemize başladık.

ALT YAPI TESİSLERİNİ YAPTIK Eskişehirspor’umuzun kalıcı gelirler kazanması ve yaklaşık 400 sporcu evladımızın çalışmalarını sürdürdüğü mevcut tesis binalarımızın yetersizliğinin giderilmesi adına çalıştık ve tesislerimize Spor Bakanımız ve Spor Toto’nun destekleriyle ülkemiz standartlarının üstünde bir tesis binası ve 2 adet halı saha kazandırdık.

ÖDEMELERİN TAMAMINI YAPTIK Bununla beraber A takım ve elit gruplarda mücadele gösteren altyapı sporcularımızın hazırlık, iaşe, konaklama ve maçlara sorunsuz çıkabilmeleri için tüm finansal gereklilikleri yerine getirdik. Sezon planlaması dahilinde transfer ettiğimiz ve statü gereği sezonun son maçı itibari ile lisans süresi dolan tüm futbolcularımızın tamamına yakınının ödemelerini ve söz vermiş olduğumuz prim ödemelerinin tamamını gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

BİZLERDE ÜZÜLDÜK Şampiyonluğu 3 puan farkla kaçırdığımız bu sezon sonu tüm camiamız gibi bizleri de fazlasıyla üzmüştür.

Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy'dan Eskişehirlilere Müjde Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy'dan Eskişehirlilere Müjde

TRANSFER GÖRÜŞMELERİNE BAŞLADIK Sezonun son maçı itibari ile öncesinde kongre kararı almış olmamıza rağmen her zaman her şeyin üzerinde tuttuğumuz bu şehrin Eskişehirsporlu çocukları olmanın bilinci ve BAL’da edindiğimiz tecrübe ile, ilk olarak geçtiğimiz sezonda takımımızda oynayan ve teknik heyet tarafından bir sonraki sezon için takımda tutulması yönünde rapor verilen futbolcularla görüşmeler sağladık.

GÜÇLÜ BİR YÖNETİM OLUŞTURACAĞIZ Bununla beraber önümüzdeki dönem devam etmemiz durumunda her kesim tarafından kabul görecek isimler ile güçlü bir yönetim oluşturarak önümüzdeki sezon yeniden şampiyonluğa oynayacak güçlü bir takımın bütçesi konusunda da ciddi mesafe katedilmiştir.

BELEDİYELERİMİZ YENİ BİR YÖNETİM PLANMASI YAPIYOR Ancak 27 Nisan 2024 tarihinde mevcut belediye Başkanlarımızın çağrısıyla bir araya geldiğimiz toplantı ve sonrasında Belediyelerimizin desteğiyle oluşturulacak yeni bir yönetim planlaması net olarak açıklanmamakla beraber yerel basın organlarında ve sosyal medyada sıkça dillendirilmektedir.

DESTEK OLMAYA HAZIRIZ Ben yönetim kurulumda sorumluluk alan tüm yol arkadaşlarım adına şunu söyleyebilirim ki; “Önümüzdeki sezon şampiyonluk bütçesini oluşturabilmiş ve Eskişehirspor’u her anlamda başarıya ulaştıracağına inandığımız güçlü bir yönetime destek olacağımızın bilinmesini isteriz.”