Galatasaray'dan ayrılan milli futbolcu Eskişehirspor'a transfer oldu! Galatasaray'dan ayrılan milli futbolcu Eskişehirspor'a transfer oldu!

ES TV canlı yayınına telefon bağlantısı ile katılan Eskişehirspor Başkanı Erkan Koca şu ifadeleri kullandı;

“İbrahim Baş hocamızın raporları doğrultusunda ince eleyip, sık dokuyoruz. Şu ana kadar yaptığımız transferler var. Transferlere devam edeceğiz. Eskişehirspor’u bir an evvel  şampiyon yaparak profesyonel liglere dönmek istiyor. İbrahim Baş hocamız bize transfer listesi verdi. Alternatifli isimlerin olduğu bir liste. Nokta atışı transferler yapmak istiyoruz. Aceleci değiliz. Liglerin başlamasına hala süre var. 

Eskişehirspor’da oynamak istemeyen oyuncular ile yollarımızı ayırıyoruz. İnananlarla yolumuza devam edeceğiz. Gönlü burada olmayanın kulüpte kalmasına da gerek yok. Efehan Kaptan da Eskişehirspor'da oynamak istemediğini söyledi. Yetiştirdiğimiz oyuncularımızı bedava gönderecek değiliz. Kulüp bulurlarsa oturup görürüşüz. Bu oyuncuların yetiştirme bedelleri var. Oyuncular ile helalleşerek vedalaşıyoruz. Bize borç yükü oluşturmayacak şekilde anlaşıyoruz. Futbolcular alacaklarını silerek kulüpten ayrılıyorlar.

ETİ göğüs sponsorumuz olmak istemediğini bize iletti. Biz de yeni göğüs reklamı sponsoru için çalışmalar başlattık. Yeni sponsor firmamız belli oldu. Yeni sponsorumuz ile beraber yeni formalar baskıya girdi. Yakında yeni formalarımızın satışı internet ortamında satışa başlar. Eskişehirspor’un tüm ürünleri internetten satılacak. Taraftarlarımız kargo ile ürünlerine ulaşabilecekler. Resmi internet sitemizde de bir sekme olacak ve ürünlere ulaşılabilecek. 

İlker Sayan ile görüşüyoruz. Kendisini kiralık olarak göndermek istiyoruz. Kendisi Eskişehirspor’u çok seviyor ama Bölgesel Amatör Lig’de oynamak istemiyor. TFF ile sözleşmeyi uzatmak için görüşüyoruz. İlker’i almak isteyen oyuncu kiralamayı kabul etmeli. Çünkü biz bu sene şampiyon olacağız ve İlker daha sonra Eskişehirspor forması giyecektir.”