Eskişehirspor Kulüp Başkanı Mehmet Şimşek şu ifadeleri kullandı;

"Kongre kararı aldıktan sonra kulübün ihtiyaçlarını karşılamaya devam ettik. Bütçemiz yettikçe bir şeyler yapmaya çalıştık.

Bildiğiniz üzere ETİ ile bir anlaşma yapıldı. Bu anlaşma kongre sürecine denk geldiği için ETİ’den rica ettik ve bu para ile futbolculara ve kulüp personellerine ödemeler yapıldı. Yani biz Eskişehirspor yönetimi olarak bu paraya el sürmedik.

Eskişehirspor galibiyeti koruyamadı; Takım gelecek için ümit verdi Eskişehirspor galibiyeti koruyamadı; Takım gelecek için ümit verdi

Eskişehirspor’un transfer tahtasını açabilmek için çalışmalar yapıyoruz. Bir ekip kurduk, İstanbul’a gittik ve avukatlarla görüştük. Transfer tahtasının açılması için yüzde 85 civarında imza topladık ve TFF’ye teslim ettik.

Biz genel kurulu alırken aday değiliz demeye zaten getirdik. Biz zaten kulübü sahipsiz bırakmamak adına liste yapıp kulübü aldık. Yine aday değiliz. İnşallah yeni liste ve yeni adaylar çıkar. Ekonomik olarak daha güçlü birileri varsa gelsin kulübü alsınlar diyoruz. Canla başla elimizden gelen ne varsa onu yapmaya çalıştık. Kimsenin bir kuruşuna dokunmadan da bugünlere getirdik. Yaşasın Eskişehirspor."