Eskişehirspor Teknik Direktörü Emre Özbayer şu açıklamaları yaptı;

"Son 2 maçta aldığımız 6 puanın moraliyle geldiğimiz Amasya deplasmanından maalesef istemediğimiz bir oyun ve skorla mağlup ayrıldık.

Rakibimizin 5 maçını izledik, güçlü ve zayıf yönlerini belirleyip hafta içinde takımımızı buna göre hazırladık. Puan tablosu yanıltıcıydı güçlü bir ekiple karşılaşacağımız biliyorduk. Rakibin attığı 5 golün 4’ü duran toptan gelmişti maalesef biz de ilk 2 golü duran toptan kalemizde gördük. Futbol bu bazen bilip çalışsanız da engel olamıyorsunuz.

Geldiğimiz süreçte elde ettiğimiz kazanımların bizlere sağladığı "saha içi organizasyon" gelişimini sahaya yansıtabilseydik erken yediğimiz gollere rağmen maça ortak olabilirdik. Bu şansı da bulduk Maç 1-0 iken direkten dönen pozisyon maçın kırılma anıydı.

Yaptığımız oyuncu değişikliği ile rakipten daha fazla topa sahip olup hücum organizasyonları yapmaya çalıştık. İkinci devreye rakip ceza sahasına hem sayıca fazla oyuncumuz ile hem de daha ofansif bir anlayış ile çıkmak için gereken organizasyonu oyuncularımıza anlattık. Rakip bireysel oyuncu kalitesi ile skoru koruyup hızlı hücumlar ile pozisyon üretmeye çalıştı. Bu ataklar sonucu rakibin bulduğu gol ve hemen dört dakika sonra da stoperimizin çift sarı karttan atılması ile maalesef maç 70.dakikada bizim için sonuçlanmış oldu.

Birlikte takım halinde yardımlaşarak taktik disipline sadık kaldığımız sürece her maçta futbolun doğrularını sahaya yansıtıp sonuç alabilecek güçteyiz. Bugün silkelenip Ağrı 1970 Spor ile evimizde oynayacağımız müsabakanın hazırlıklarına başlıyoruz. Kilometrelerce uzağa bizi desteklemeye gelip 90 dakika susmayan büyük taraftarımıza sonsuz teşekkürler”