400 bin Euro'luk Trabzonspor dosyasının kapatılması adına Eskişehirspor tarafından başlatılan kampanya mecburi sebeplerden sona erdi.

56456-2

Eskişehirspor yönetimi tarafından konu ile ilgili olarak şu açıklama yapıldı;

"Camiamızın ve Eskişehirspor sevenlerin destekleriyle yürüttüğümüz dosyalarımızın kapanmasına yönelik kampanyamız, 5871 sayılı Yardım Toplama Kanunu Madde 10 uyarınca sona ermiştir.

Emre Özbayer: "52 Orduspor maçından puanlarla ayrılmak istiyoruz" Emre Özbayer: "52 Orduspor maçından puanlarla ayrılmak istiyoruz"

Kampanyanın amacı ve öznesi aynı olduğu için Fidan Kampanyası'nın kanun maddesinde bahsi geçen uzatma süresinin yetkili makamlarca dosyakapat.com kampanyasına eklenmesi uygun görülmüş ve kampanyanın sona ermesine karar verilmiştir.

Toplanan son meblağ, kulüp menfaatlerimiz doğrultusunda değerlendirilecek olup önümüzdeki günlerde camiamızla paylaşılacaktır. Kampanyamıza destek veren herkese çok teşekkür ederiz."

5871 sayılı Yardım Toplama Kanunu Madde 10: Yardım toplama süresinin takdiri, izin veren makama aittir. Bu süre bir yılı geçemez. Ancak, haklı sebeplerin bulunması halinde verilen süre, izin veren makamca bir yılı geçmemek üzere uzatılabilir.