Çok önemli iki haftanın kendilerini beklediğini belirten Başkan Erkan Koca, şöyle konuştu:

“Bölgesel Amatör Lig’de 12. haftaya girerken kan değişimine gitmeye gerek duyduk. Bu kan değişimi içinde de İbrahim Baş hocamız ve ekibiyle yollarımızı ayırdık. İbrahim Baş hocamıza takımımıza verdiği emeklerden dolayı teşekkür ediyoruz. Kan değişikliği sonucunda da araştırmalarımızda takımımıza uygun oyunu oynatacağını bildiğimiz Levent Kartop ile anlaştık. Levent hocamız daha önce süper ligde yıllarca futbol oynamış ve teknik direktörlük yapmış bir hocamız. Ekibinde daha önceden de Eskişehirspor camiasında olan Mithat Çulcuoğlu ile tekrar anlaştık. Hem Eskişehirspor’da forma giymiş ve çalışma imkânı bulan Volkan Kilimci de Levent hocanın ekibinde. Hem Eskişehirspor da oynamış hem Eskişehirli olan Nedret Kuru da tekrardan hocamızın ekibinde. Atletik Performans Antrenörü olarak da Mustafa Güzel hocamız Levent hocamızın ekibinde yer alıyor. Önümüzde çok kritik Çilimli Belediyespor ve kendi sahamızda oynayacağımız Ankara TKİ olmaz üzere 2 maç var. İnşallah bu maçlardan galip geleceğiz. Devre arasında hocamız takımı daha iyi tanıması ve ne yapılması gerekiyorsa bize söyleyecek. Eksikler varsa gidermek için elimizden gelen yapacağız. Camiamızın, taraftarımızın bu liglere layık olmadığını ve bir an önce de üst liglere çıkmak için hocamızla birlikte gece gündüz çalışacağız” diye konuştu.

Beşiktaş'ın eski teknik direktörüydü; Artık Eskişehirspor'u çalıştıracak! Beşiktaş'ın eski teknik direktörüydü; Artık Eskişehirspor'u çalıştıracak!

Eskişehirspor gibi büyük bir camiaya geldiği için gururlu olduğunu söyleyen teknik direktör Levent Kartop, şunları söyledi:

“Böyle büyük bir camiaya geldiğim için çok mutluyum, gururluyum. Aynı zamanda çok heyecanlıyım. Yıllardır Eskişehir’e hep deplasman olarak gelirdim. Nasıl bir taraftara sahip olduğunu da az çok bilen biriyim. Hedefleri hayalleri olan bir insanım. Hep camia takımlarında çalıştım. Zamanla Eskişehirspor’un büyüklüğünü göstereceğiz. Taraftarın, yönetimin verdiği destekle biz de sahada hakkını arayacak bir takım oluşturmak istiyoruz. Benden önce çalışan İbrahim hocama teşekkür ederim. Lider bir takım bıraktı. Biz de inşallah üstüne koyarak bu takımı şampiyon yapmak istiyoruz. Herkesin desteğiyle olacak bu. Tek başımıza bir şey yapacak değiliz. Taraftarımızın ne kadar gayretli, istekli olduğunu biliyoruz. Herkes bu camiayı çok anlattı. Biz de zaten biliyoruz. İnşallah faydamız olur. Coşkulu ve istekli bir ekibimiz var. Herkes bu işin bilincinde. Neler istendiğini biz de biliyoruz. İnşallah mahcup etmeyiz. Allah yardımcımız olsun.”