Galatasaray'dan ayrılan milli futbolcu Eskişehirspor'a transfer oldu! Galatasaray'dan ayrılan milli futbolcu Eskişehirspor'a transfer oldu!

Eskişehir Yeni Stadyumda düzenlenen basın toplantısı ile sponsorluk resmen ilan edildi. Düzenlenen basın toplantısına Eskişehirspor Kulüp Başkanı Erkan Koca, Eskişehirspor Kulübü Başkanvekili Özgür Marankoz, GHO Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Can Çalgır ve GHO Genel Müdürü Özkan Yalaza katıldı.

Erkan Koca yaptığı açıklamalarda, “Eskişehirspor Bölgesel Amatör’e düştükten sonra hemen nasıl şampiyon oluruz diyerek çalışmalara başladık. Eskişehirspor büyük bir camia. Taraftarı ile camiası ile çok büyük camia. Sponsorluk görüşmelerine şehir içerisinde başladık ancak bir sonuç alamadık. Hasan Can Çalgır ile ikili bir dostluğumuz var. Kendisi ile İzmir’de görüştük. Kendisi ile sürekli Eskişehirspor hakkında konuşuyorduk. Kendisi de futbolda yöneticilik yapmış bir isim. Eskişehirspor bu sene şampiyon olacak. Biz buna canıgönülden inanıyoruz. Bu kupanın bir ucundan da siz tutmak ister misiniz fiye sordum. Hasan bey de bu teklifimizi kabul etti. Bu görüşmeler olumlu sonuçlandı. İmzalar her iki tarafa da hayırlı olsun. Sonu şampiyonluk olsun diyorum.” İfade etti.

Hasan Can Çalgır da basın toplantısında açıklamalarda bulundu. GHO Yönetim Kurulu Başkanı olan Çalgır, “Eskişehirspor çok köklü bir camia. Biz de 80 yıldır gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteriyoruz. GHO olarak uzun yıllardır Anadolunun köklü bir kulübü ile iş ortaklığı yapmak gibi bir hayalimiz vardı. Eskişehirspor tribün kültürü olan bir camia. Böyle bir kulübe sponsor olmak bizim için heyecan verici. Biz bir Anadolu firmasıyız ve yabancı kökenli firmalar ile rekabet halimdeyiz. Eskişehirsporlu yöneticilere bize böyle bir yol açtığı için teşekkür ediyoruz. Futbol heyecan verici. Umarım çok mutlu günler yaşarız.” şeklinde konuştu.

Eskişehirspor Kulübü Başkanvekili Özgür Marankoz, “En zor günümüzde yanımızda yer aldıkları için HGO firmasına teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

GHO Genel Müdürü Özkan Yalaza, “Eskişehirspor çok büyük bir marka. Buraya sponsor olmak heyecan verici. Güzel bir şehrin köklü bir futbol takımının göğsünde markamızın taşınacak olması çok güzel olacak. Uzun yıllar bu kulübe sponsor olmayı umuyoruz.” dedi.